• הדפסה
  • סימנייה

בית הספר לאספרסו

קורסי הכשרה

בית הספר לאספרסו הוא חטיבה במסגרת מרכז ההכשרה של לאוואצה, המוקדשת לאנשים שרוצים יותר לגבי קפה, ורוכשים מיומנויות שלהן הם זקוקים כדי להיות באריסטה מקצועיים.

ללמוד בבית הספר לאספרסו פירושו להיות חלק מבית הספר לקפה הגדול בעולם, שמטרתו להפיץ את תרבות האספרסו, על ידי הכשרת אנשים לגבי בסומת וחינוכם.

האספרסו האיטלקי האמיתי
separator-half-oro
האספרסו האיטלקי האמיתי
משך הזמן: 1 יום
separator-half-oro

אנו מצויים בעידן שבו עבודה בבית הקפה דורשת יותר ויותר תשומה אינטלקטואלית. הנתיב האקזיסטנציאלי והמקצועי דורש ידע מדעי וטכנולוגי, יכולת ללמוד דרכים חדשות להעביר משמעות, והמרות חוזרות שהולכות ונעשות מורכבות יותר ויותר. לא די ללמוד בלבד. כיום, אנו זקוקים גם ל"למידה איך לומדים", ל"למידה להיות", ול"למידה לחיות בצוותא". בתרחיש השוק הזה, שבו יתרון תחרותי תלוי בתשומה של אנשים, ובעדכון המתמיד של מיומנויות, הצעה להשתתפות בסמינרים בנושאים הללו, נועדה להגביר ידע ספציפי בנוגע לקפה, ובייחוד לגבי הקפה האיטלקי הטיפוסי: אספרסו.

separator-half-oro
הכנת אספרסו
משך הזמן: 1 יום
separator-half-oro

קורס טכני מאוד ומעשי המסביר את הדרך המיטבית למצות קפה אספרסו, ומתמקד בשימוש הנאות בציוד המתאים, ובתחזוקתו. הקורס עוסק גם בהכנת קפוצ'ינו מעולה, ומשקאות מבוססי קפה נוספים. כל זה הוא רק מבוא קצר לנושאים הרבים שמוסברים במשך היום, המסייעים למשתתפים לרכוש התמחות וידע בנוגע לקפה.

separator-half-oro
האספרסו מתגמל
משך הזמן: 1 יום
separator-half-oro

יום מתגמל, שמוקדש לכל מי שמעוניין ללמוד יותר לגבי ההיסטוריה, המסורת והחדשנות של מוצרי לאוואצה, תוך כדי התוודעות לאתרים ולתרבות של טורינו. כידוע, לאוואצה הוקמה בטורינו, ועיר זו הייתה מאז ביתם של ארבעה דורות במשפחה, שניהלו את החברה במשך הזמן. המדריכים במרכז ההכשרה בטורינו ישמחו ללוות את המשתתפים בסיור תרבותי ולימודי, להתוודעות עם כמה מבתי הקפה ההיסטוריים של טורינו, ובייחוד - קפה סאן טומאזו, שם תוגש ארוחת הצהריים. הסיור כולל גם ביקור בחשובים מקרב ציוני הדרך ההיסטוריים של טורינו - הבירה הראשונה של איטליה: ממולה אנטונליאנה - האנדרטה המסמלת את טורינו, ועד לארמון המלוכה - המעון הרשמי של שושלת בית סבויה, וארמון קאריניאנו, שם נאסף הפרלמנט האיטלקי הראשון.

separator-half-oro
טעימת אספרסו
משך הזמן: 1 יום
separator-half-oro

סמינר המיועד לכל מי שרוצה לחקור את התחום המורכב של אנאליזה חושית, וללמוד על ההיבטים הפסיכולוגיים, האנטומיים והפיזיולוגיים שעלינו להכיר, כדי להשתמש במה שהטבע חנן אותנו, במלואו: איברי החושים, אם אנו משתמשים בהם כדי להבחין בסובב אותנו, או כדי לבצע אנאליזה חושית של קפה.

מנהל של אספרסו באר
separator-half-oro
המנהל של אספרסו באר
משך הזמן: 1 יום
separator-half-oro

קורס תיאורטי ומעשי, המיועד להגדרת עבודתו של הבאריסטה. השיעור בודק נושאים, הנוגעים לעניינים של "לדעת כיצד להיות" ככלי להשתפרות, "לדעת כיצד לעשות" כדי לשפר מיומנויות מעשיות בשימוש בציוד, בחלל הבאר ובמוצרים, "לדעת כיצד לנהל" - עוסק בשיטות לבקרת עלות, ובדרכים להרבות את העסקים, ולהגביר את נאמנות הלקוחות, תוך שימוש בפנייה רגשית, ובגישה זיקתית.

separator-half-oro
האספרסו לשירותך
משך הזמן: 1/2 יום
separator-half-oro

"אספרסו לשירותך" הוא קורס הכשרה, שאותו מעביר יועץ מדריך של לאוואצה, בעל ניסיון מוכח בעולם הקפה. הוא / היא יעניקו ללקוחות הכשרה ותמיכה לגבי האופן שעליהם למלא את תפקידיהם, וכן יעניקו מידע ועצות. המומחה מטעם לאוואצה יתחיל בכך, שיזהה את המיומנויות הקיימות של הלקוחות, ולאחר מכן יוסיף גורמים אחרים, כדי לפתח את המומחיות ואת המיומנויות המקצועיות שלהם, כדי לשפר את העסק.

separator-half-oro
אספרסו: שיווק קפה וניהול
משך הזמן: 2 ימים
separator-half-oro

קורס אינטנסיבי, שמתמקד בכל ההיבטים של תפעול וניהול הקשורים לניהול בית קפה, תוך שימת לב מיוחדת להצלחה של העסק. קורס ללמידה של שיטת עבודה, שתדגיש ותמטב תחומים מכריעים אחדים: בזבוז יומיומי של מוצרים, ניתוח עלויות ובקרה. מטרת הקורס - לפתח שיטות חדשניות כדי להגדיל את המחזור של בית הקפה, וכדי לכונן נאמנות של הלקוחות באמצעות גישה רגשית וזיקתית. שיווק פעיל ותסחור חזותי הם המרכיבים החדשים שיאפשרו לבאריסטה לאמץ גישה יזמותית וחזון לגבי העסק שלהם. הקורס יעסוק גם בתצוגה ההגיונית של המוצר, ובסידור החללים והחומרים שמושכים את תשומת לבו של הלקוח בצורה המיטבית, ומעודדים רכישה.