• הדפסה
  • סימנייה

אסטרונאוט שותה אספרסו בחלל החיצון בפעם הראשונה

3 במאי 2015, בשעה 12:44 לפי שעון גריניץ'

חזון וחלום הופכים למציאות היום, סאמאנתה קריסטופורטי הפכה להיות - לא רק האישה האיטלקייה הראשונה שטסה לחלל, כי אם גם האסטרונאוט הראשון בהיסטוריה, ששותה אספרסו איטלקי אותנטי, בשהותו בחלל החיצון. למעשה, הודות למכונה המהפכנית ISSpresso, סאמאנתה ויתר הצוות השוהים בתחנת החלל הבינלאומית, נהנו מאספרסו לאוואצה אותנטי, תוך שימוש באותן קפסולות קפה לאוואצה, כמו על כדור הארץ. ISSpresso היא מכונת האספרסו הראשונה, המשתמשת בקפסולות, שמסוגלת לתפקד בתנאים הקיצוניים בחלל החיצון, ונקראה על שם תחנת החלל הבינלאומית (ISS), שם היא מותקנת. היא תוצר של פרויקט שמנהלים לאוואצה וארגוטק, חברת ההנדסה האיטלקית, המתמחה בתכנון של מערכות לשימוש בחלל, ומובילה באירופה בתחום הכנת מאכלים בריאים ומזינים לצריכה בחלל החיצון.
השותפות של Argotec עם Lavazza, בשיתוף סוכנות החלל האיטלקית (ASI), מוכיחה שסינרגיה בין שתי חברות איטלקיות שיושבות בטורינו, ומייצגות את המיטב של התעשייה האיטלקית, עשויה להוביל לתוצאות יוצאות מן הכלל בעלות משמעות בינלאומית.
ISSpresso היא יהלום אמיתי מבחינה טכנולוגית והנדסית. היא מסוגלת לייצר אספרסו מושלם בתנאים של חוסר משקל. מדובר באתגר טכנולוגי, שעומד בדרישות המחמירות מאוד שכפו נאס"א וסוכנות החלל האיטלקית (ASI), במונחים של תפקוד טכני ובטיחות. אבן דרך חשובה למדע, והישג הנדסי, שמסייע גם לשפר את ההבנה שלנו בעקרונות של דינאמיקה של נוזלים, ובתנאים של מיקרו-כבידה, נוסף לכך שהוא תורם לשיפור באיכות החיים של טייסי החלל ב-. ISS קבעה שיא נוסף, והוא מתייחס למשך הפיתוח המהיר שלה - 18 חודש בערך - הרבה יותר קצר מהממוצע עבור פרויקטים הקשורים לחלל. המכונה מורכבת עד כדי כך, שהיא שוקלת כ-25 קילו, מאחר שמסיבות בטיחות קיימים חלפים עבור כל הרכיבים החיוניים, בהתאם למיפרט שעליו הוסכם עם ASI. מערכת חדשנית של קפסולות, מסוגלת להכין גם קפה "לונגו" או משקאות חמים כגון תה, חליטות ומרק, כך שניתן להחדיר לחות בחזרה למזון. חלק מן הפיתרונות שאומצו, הובילו לרישום בינלאומי של פטנטים, שיהיו שימושיים הן עבור משלחות עתידיות לחלל, והן לשימוש על פני כדור הארץ, כבר עכשיו.