• הדפסה
  • סימנייה

קפה עראביקה ורובוסטה

שני זנים, אינספור תערובות

צמח הקפה שייך למשפחת הפואתיים, גנוס קופיאה הכולל כ-90 זנים.

שלושה זנים הם החשובים ביותר בתעשיית הקפה: קופיאה עראביקה, קופיאה קאנפורה (הידוע גם בתור 'קופיאה רובוסטה') וקופיאה ליבריקה. צמח הקפה, שהוא שיח ירוק-עד, צומח בין חוג הסרטן לחוג הגדי.

מטעי הקפה זקוקים למים רבים, בייחוד בשלב של וגטאציה מלאה.

קופיאה עראביקה, על הגירסאות הרבות שלו (בורבון, קאטואי, קאטורה, קאטימורה, מונדונובו וכדומה) מהווה כיוםשני שלישים מייצור הקפה בעולם. הצמח עדין למדיי, ודורש יותר תשומת לב מאשר הזן רובוסטה. הפולים שלומוארכים, סגלגלים, צבעם ירוק-כחול, ויש להם חריץ, שאותו מרגישים בקושי.

אזור הגידול האידיאלי עבור קופיאה עראביקה, הוא בגובה שבין 600 ל-2000 מטר – ככל שהוא צומח גבוה יותר, כך משתפרים הארומה והבסומת של הפולים.           

המגדלים העיקריים הם המדינות של מרכז אמריקה ודרומה, אבל ניתן למצוא פולים באיכות משובחת גם באזורים מסוימים של אפריקה ואסיה. בשוק יש בנמצא מיגוון רחב של סוגי קפה עראביקה, והגיוון בטעמם משקף את ארץ מוצאם ואת הגירסאות הרבות שלהם.    

סוגי העראביקה הם ארומאטיים להפליא, ולהם בסומת מתוקה וחמיצות קלה. רמת הקפאין שבהם נמוכה מאשר בסוג רובוסטה, ומגיעה לכדי 1.4% בקפה הירוק.

עראביקה

רובוסטה

'קופיאה קאנפורה' (רובוסטה) נפוץ מאוד באפריקה, באסיה ובאינדונזיה, וכיום הוא מהווה שליש אחד לערך מייצור הקפה בעולם. הוא צומח בגבהים שבין גובה פני הים ל-600 מטר, והוא סובל אקלים חם מאוד ולח, שבו טמפרטורות השיא הן מעבר ל-30°C.
לאחר הקלייה, מתקבל קפה מלא גוף עם בסומת שוקולדית ועם טעם שיורי יציב.

 

אנו ממליצים