• הדפסה
  • סימנייה

אספרסו איטלקי אותנטי

הקפה של האיטלקים

השם 'אספרסו' מוכר בכל רחבי העולם, בתור המופת לקפה האיטלקי.
’אספרסו’ פירושו "מוכן לפי הזמנה", שהוכן במהירות, שהוא המאפיין של הקפה המרוכז הזה. התכונות החיוניות שלו, הקרמה היציבה, הגוף המלא והארומה האינטנסיבית, הם תוצאה ממערכת המיצוי בלחץ של מכונת הקפה.
כיום, מכונות קפה אספרסו ביתיות, מאפשרות לאיטלקים רבים לחוות מדי יום את ה'אלכימיה' הקסומה: כיצד ארבעת היסודות - מים, טמפרטורה, לחץ וקפה - מניבים, בעקבות תהליך קצר, תוצאה מושלמת.

separator-half-oro
האדים העולים ממנו, מפיצים ארומה אינטנסיבית.
separator-half-oro

הניחוחות הארומאטיים שלו עשויים להזכיר פרחים, פירות או שוקולד.

separator-half-oro
ה'קרמה' שלו סמיכה, וצבעה כצבע אגוז לוז.
separator-half-oro

ה'קרמה' של האספרסו המושלם, לא אמורה להיות דמוית קצף, להיעלם במהירות, או להיות בהירה או כהה מדיי.

separator-half-oro
גוף: עניין של צפיפות.
separator-half-oro

הגוף - כלומר, המבנה או הסמיכות - הם פרי הריכוז של חומרים שנמסים. הצפיפות, השומניות והצמיגות של הקפה, צריכים להיות ניכרים בבירור מן האינטנסיביות של הבסומת והארומה שלו.

separator-half-oro
הטעם מבוסס על ארבעה פרמטרים יסודיים.
separator-half-oro

אספרסו מושלם, עשוי להציג רמות גבוהות או נמוכות יותר של מרירות, חומציות, מליחות ומתיקות, עקב התבלטותו של אחד מן הטעמים הללו.


ספל
ספל גם הכלי שבו מוגש הקפה אינו נבחר באקראי. אספרסו איטלקי אמיתי צריך להגיש בספל איכותי, שמחומם מראש ל-35 - 40 מעלות צלסיוס, בצורת חרוט קטום, ובעל קיבולת מרבית של 70 מ"ל.

אנו ממליצים שתשתמשו במכונה Lavazza A Modo Mio כדי להגיע לתוצאה באיכות מעולה, באופן עקבי. לא משאירים דבר ליד הגורל: מהרגע שזני הקפה המרכיבים את התערובת נבחרים, ועד לקלייה ולטחינה של הפולים, ועד ליצירה של מכונות הקפה והקפסולות.