• הדפסה
  • סימנייה

אמנות הערבוב

רק מי שניחנו בידע מעמיק לגבי הקפה, מסוגלים ליצור את הצירופים המיטביים.

המומחים באגף המחקר והפיתוח נוסעים לאתר הגידול, כדי לטעום את הקפה הירוק, כך שיוכלו לבחור את התכונות המעולות, ולהשתמש בהם בתערובות של לאוואצה.

סוגי הקפה שנבחרו עוברים אז לשלב הערבוב: אמנות של ממש שאותה המציא לואיג'י לאוואצה בעצמו, לפני יותרממאה שנה. התערובות הן סודיות, ומכינים אותן בקפידה, מה שעושה את הקפה של היצרן ליחיד במינו וניתן לזיהוי. כל המוצרים של לאוואצה המיועדים לפלחי השוק הביתי, המשרדי ולבית הקפה, הם תערובות. התערובות המוצלחות ביותר מכילות חמישה או שישה סוגי קפה (המכונים 'מקורות'); הם עשויים להיות 100% עראביקה או תערובת של עראביקה ורובוסטה: הראשון הוא מתוק וניחוחי, השני בעל גוף מלא ואינטנסיבי.

באופן כללי ניתן לומר,שעראביקה שטוף יהיה מעודן וחומצי יותר מאשר תערובת טבעית שטעמה מתוק ומאוזן יותר, ואילו רובוסטה שטוף, למשל, יהיה "מעוגל" יותר מאשר תערובת טבעית.

טעמה של התערובת משתנה גם בהתאם למוצאם של סוגי הקפה השונים: עדיפות למקורות מברזיל תתבטא בטעם מלא, שוקולדי, ואילו מקורות ממרכז אמריקה יוצרים תערובות קפהארומאטיות ועדינות יותר.

לתערובות נטולות הקפאין מקדישים תשומת לב מיוחדת: מתחילים בקפה שממנו מסירים את הקפאין באמצעות פחמן דו חמצני, בשיטה טבעית. התהליך מבוסס על כך שהגז CO2 מסוגל לחלץ את הקפאין מהקפה, מבלי לפגוע במאפיינים החושיים שלו.