• הדפסה
  • סימנייה

מערכת הייצור של לאוואצה

קפה, התלהבות ומומחיות

המערך התעשייתי של לאוואצה מחולק לשישה מיפעלים - 4 באיטליה ו-2 מחוץ לה. המיפעלים בטורינו וב-ורס עוסקים בקלייה, ובאריזה של קפה קלוי וטחון. בגאטינארה מייצרים קפסולות עבור המערכות Lavazza Espresso Point, Lavazza BLUE ו- Lavazza A Modo Mio. המיפעל בפוצילי מייצר את כל המוצרים של קפה נטול קפאין המיועדים לצריכה ביתית, בבתי קפה, בחנויות קפה ובמשרדים. כל המיפעלים עומדים בתקנים לשמירה על איכות הסביבה.
לפרטים נוספים בנוגע לאישורים ולאיכות של לאוואצה, עבור אל הפרק העוסק בנושא המסוים.

המיפעל בטורינו: אתר הייצור ההיסטורי הראשון
קלייה ואריזה של מוצרים קלויים וארוזים (קלוי וארוז).

המיפעל בטורינו הוא אחד המיפעלים הגדולים בעולם לקלייה ולייצור, ואחד המודרניים ביותר. כל שלב בתהליך מבוצע באופן אוטומאטי, והפיקוח נעשה באמצעות מערכת מיחשוב. המחסן מסוגל להכיל עד 11,200 מישטחים, שאותם משנעים באמצעות מערכת מיחשוב, המסוגלת לבחור את אצוות הקפה שיש להוביל, על סמך זיהוי תאריך הייצור. דבר זה מבטיח ניהול מלאי מיטבי, התואם את העיקרון 'ראשון נכנס - ראשון יוצא': המארז הראשון שאוחסן, הוא המארז הראשון שייצא ויישלח ללקוח. המיפעל בטורינו הוא בעל אישור בהתאם ל-ISO 9001:2008, והתקנים של UTZ .

המיפעל בגאטינארה: לב המכירה האוטומאטית
ייצור קפסולות עבור המערכותLavazza espresso Point, Lavazza BLUE, Lavazza A Modo Mio.

לאחרונה, החברה השקיעה סכום ניכר על מנת לשפר את מהלכי הייצור, ולעדכן את הטכנולוגיה במיפעל; זאת, גם על ידי פיתוח מערכות חדשניות להכנת אספרסו: Espresso Point, Lavazza BLUE, A Modo Mio.

המיפעל בוורס: ניסיון של למעלה מ-20 שנה
קלייה ואריזה של מוצרים קלויים וטחונים (roast&ground).

 

בשנת 1989 Lavazza באו לוורס, כשהחברה רכשה את רוב המניות של חברת Coinca, שזה היה בסיסה קודם לכן. כיום, המיפעל בוורס הוא מיפעל לאוואצה השני בגודלו באיטליה, אחרי טורינו, למוצרים קלויים וטחונים. בשנת 2003 נרשם המיפעל בציוןEMAS (Eco Management and Audit Scheme), בזכות השיפור המתמיד בתרומת המיפעל להגנה על איכות הסביבה.

המיפעל בפוצילי: DEK מאיטליה לכל העולם
הסרת הקפאין בשיטה הטבעית עם CO2

 

מיפעל פוצילי הוקם בשנת 1991, ומוקדש כולו להסרת הקפאין מקפה ירוק. השיטה טבעית, מאחר שמשתמשים בפחמן דו חמצני, תרכובת המצויה באוויר שאנו נושמים, ובמים המוגזים שאנו שותים. לפרטים נוספיםעבור לפרק העוסק במחקר ופיתוח. המיפעל קיבל את אישורי התאימות המעידים על כך שתהליכי השיטות שלו עומדים בתקנות שלהאיחוד האירופיEU and the של "התכנית האורגנית הלאומית" ושל Organic Production Act החוק משנת 1990 המסדיר את הפן הביולוגי של שינוי הצורה במוצרים המיועדים לשוק האמריקני.

הודו
מיפעל FRESH&HONEST ב-צ'נאי
מוצרים עבור מכונות המימכר בשוק המקומי
בשנת 2007, פתחה Lavazza את החברה-בת התשיעית של הקבוצה, שהיא הנציגה הישירה, הראשונה שלה באסיה. באותה עת רכשה גם את Barista, החברה ההודית שהיא הרשת השנייה בגודלה של בתי קפה בהודו, שבבעלותה יש 180 בארים, ואת Fresh&Honest Café, המובילה בפלח השוק Ho.Re.Ca., ומייצרת מכונות מסורתיות לפולים, ומערכות לקפסולות של Lavazza BLUE. הודו הביאה לתאגיד גם את מיפעל Fresh&Honest בצ'נאי, שכבר היה בעל אישור של ISO 9000. המיפעל עונה על הצרכים של שוק מכונות המימכר המקומי, ומייצר קפה גם עבור הפלח הביתי.

Bברזיל
המיפעל בטרס ריוס

 

בשנת 2008 לאוואצה רכשה את החברות Café Grão Nobre ו- Café Terra Brasil. חברתCafé Grão Nobre היא בעלת מיפעל קלייה בטרס ריוס, במדינת ריו דה ז'אניירו, המשרת את הערוץ המקומי שלHo.Re.Ca. .

 

 

 

הודו
מיפעל חדש של FRESH&HONEST ב-סרי סיטי
בשנת 2011 הונחה אבן הפינה למיפעל חדש של לאוואצה בהודו. המיפעל החדש ממוקם באזור התעשייה של סרי סיטי, בטאדה - אזור של מדינת אנדרה פראדש הגובל בטאמיל נאדו - כ-55 ק"מ מצ'נאי. המיתחם התעשייתי החדש, הכולל חמישה בניינים, יהיה מוצב באתר שגודלו 40,000 מ"ר בקירוב, וישתמש במכונות וציוד שהם המילה האחרונה בתחום.
לפרטים נוספים בנוגע למיפעל החדש בסרי סיטי לחץ כאן.