• הדפסה
  • סימנייה

הדרך האיכותית מהפולים עד לספל

פול אחר פול, התהליך המוביל לקפה לאוואצה

אגף מחקר ופיתוח מפקח על כל שרשרת הייצור, החל מהבחירה בשיטת הקטיף.

 

רכישת חומר הגלם מנוטרת על ידי מומחים של האגף, שמחילים תקני איכות מחמירים על כל סוג קפה, ואומדים את המאפיינים שלו לפני שקונים את האצוות הנחוצות לייצור: קפה לאוואצה מלווה באישורים מהפול הראשון ועד לאחרון.

כיום, תהליך המיון האופטי וקטלוג מוצא הקפה, נעשים כבר במדינות המגדלות את הקפה: כל סוג משווק בהתאם לתכונות הספציפיות ולמחיר שלו. המומחים שלנו בוחרים בפולים שיקנו, בהתאם לתקנים החלים על תערובות לאוואצה.

 

כשהפולים מגיעים למיפעל, כל שלב בתהליך - שינוע, אחסון, הכנת המינונים לתערובות והקלייה - מבוצע בפיקוח של מערכת מיחשוב מרכזית.

 

ערבוב, הקלייה והטחינה הם החשובים ביותר בתהליך הייצור: שלבי היסוד הללו הם העושים את הקפה לייחודי, וזה הזמן שבו המומחים שלנו מתערבים בתהליך בתדירות גבוהה, כדי לנטר אותו.

יצירת תערובות הקפה, שאנשי האגף מקפידים עליה ביותר, נתונה לבקרה מצד המומחים של לאוואצה, מערכת המיחשוב, וקבוצת טועמים; הללו דוגמים כל תערובת, כדי להבטיח שהתוצאה שבספל והטעם של כל תערובת יחזרו על עצמם מדי שנה.

 

מכונות הקלייה כולן פועלות על פי עיקרון הסעת החום, מה שעושה את תהליך הקלייה באוויר חם לאחיד ומעודן, ומבטיח את הקלייה המתאימה לכל תערובת. מערכת ניסוי קלייה מבצעת מחזור קצר לבדיקה, שבו נקלית כמות קפה קטנה, לפני שמתחילים בייצור במלוא ההקף.

תהליך הטחינה, המשתנה בהתאם לשימוש המיועד של כל תערובת (אספרסו, קפה למקינטה או קפה פילטר), מנוהל אף הוא באופן אוטומאטי על ידי מערכות מחשב, בפיקוח האגף.

 

הקפה הטחון נשמר בממגורות שבהן שוררת אטמוספירה מבוקרת, שם הוא מוגן מפני גורמי חמצון (אור, חמצן, חום ולחות), ולאחר מכן מועבר בזריזות לשלב האריזה. צורות האריזות והחומרים המרכיבים אותן חיוניים להבטיח שימור מיטבי של התערובות, והאגף עוסק כל הזמן במחקר, במטרה למצואפיתרונות יעילים יותר.

 

גם שיטת הסרת הקפאין של לאוואצה היא פרי עבודתו של אגף זה. המיפעל בפוצילי מיישם את התהליך החדשני בעזרת CO2 סופר-קריטי, שפועל על הפולים באופן טבעי ובררני, וממטב את תכונותיהם האורגנולפטיות. בתנאים מיוחדים של לחץ וטמפרטורה (מצב צבירה סופר-קריטי של זורם - בין נוזל לגז) יש לפחמן הדו חמצני יכולת מתקדמת לקשור אליו את הקפאין באופן בררני, ולחלץ אותו מבלי לפגוע ברכיבים הארומאטיים של הקפה.

 

השלב הסופי בתהליך הייצור הוא כמובן המיצוי: בשעה שהופכים את המוצר לרגע של הנאה, להתענג עליו ולשתף בו. וכך האהבה של לאוואצה משיגה את מטרתה המקורית. בעזרתמכונות אספרסו חדשות וקורסים ל'באריסטים' שאותם תמצאובמרכז ההכשרה, יש באפשרותנו "להבנות" גם את השלב הזה, ובכך להבטיח את האיכות של אספרסו לאוואצה עד הלגימה האחרונה