• הדפסה
  • סימנייה

LAVAZZA במוזיאון גוגנהיים בניו יורק העיר

חוגגים את יום ההולדת ה-120 שלנו עם אלברטו בורי

אמנות, צילום, עיצוב. עוצמת הביטוי של התחומים הללו היוותה תמיד מקור משיכה עבור לאוואצה, אשר במהלך השנים הכירו בחשיבותם של אמנים והעלו אותה על נס; הן אלו המשתייכים למורשת האמנותית האיטלקית, והן אלו שמעבר לים, וכך הפכה לאוואצה לשם דבר לא רק בתחום הקפה, כי אם גם באמנות.

השנה, לאוואצה גאים להיות שותף מרכזי בתערוכת היחיד הרטרוספקטיבית המוצגת לכבוד אלברטו בורי, במוזיאון סולומון גוגנהיים בניו יורק העיר, תחת הכותרת "אלברטו בורי: הטראומה לצייר".

הזדמנות יחידה במינה להציג בפני הקהל את עבודותיו של חלוץ המודרניזם, שהקריירה שלו עברה מצד אחד של האוקיינוס האטלנטי, לצדו האחר.

האהבה הזאת עדיין נמצאת בדי-אן-איי שלנו כיום.
(ציטוט מפי משפחת לאוואצה)

הבדים הבועטים והפרובוקטיביים של בורי, יוצגו על פני כל שש הגלריות של גרם המדרגות המפותל של מוזיאון גוגנהיים בניו יורק, וכך ייווצר מעין מסע מחודש, מרתק, לאורך חייו של האמן.

הטראומה, הפצע שאלברטו בורי מבטא בעבודותיו, הוא נושא שלאוואצה רצתה לתמוך בו, כדי שאנשים יוכלו לגלות מחדש תקופה מיוסרת נוספת בהיסטוריה בת זמננו של איטליה, וכיצד התמודד איתה הצייר בנחישות ובמקוריות.

מהאפר של מלחמת העולם השנייה, אלברטו בורי התגבר על התבוסה והסבל, הודות לנחישותו, החלטיותו ומקוריותו, והוא השתמש בחומרים כגון יוטה משקים ועץ חרוך, והצליח להוביל אחריו דור חדש של אמנים איטלקיים.

אותו כוח רצון ניתן למצוא אצל משפחת לאוואצה. אין זה באקראי ששנת 1915, שבה נולד אלברטו בורי, היא גם השנה שלאוואצה פתחו את המשרדים ההיסטוריים שלהם בטורינו, למרות שאיטליה הצטרפה אז למלחמה.

הנוכחות של לאוואצה באירוע המתרחש מעבר לים, לוקחת אותנו שוב, לעולם שבו ספל קפה הוא יותר מטעם בלבד.