• הדפסה
  • סימנייה

לוחות השנה ההיסטוריים של לאוואצה

מסע לתולדותיו של פריט אספנים יקר ערך

לוח השנה הראשון של לאוואצה יצא לאור בשנת 1993. הוא צולם על ידי הלמוט ניוטון,
והייתה זו תחילתו של מסע מרתק, שהיה מעוגן ביחסי הגומלין המיוחדים שקיימים בין צילום לבין קפה לאוואצה. שניהם הם תוצרים של העידן שלנו, מחוללי אנרגיה, ואטרקטיביים: כי אף על פי שצורכים אותם במהירות, העונג שחווים בזכותם מתמשך כמו טעם לוואי נעים.

לוח השנה נעשה עד מהרה מבוקש מאוד ויקר ערך, פריט לאספנים, ותפס מקום מוביל בתקשורת הבינלאומית של לאוואצה, בעוד הצלמים מהמעלה הראשונה מתחלפים בעמידה מאחורי המצלמה.

לוח השנה של לוואצה לשנת 2018 מאת פלאטון אנטוניו "2030:מה עושים?" לוח השנה של לוואצה לשנת 2018 מאת פלאטון אנטוניו

 השאלה המודגשת באמצעות לוח השנה לשנת 2018 היא ישירה ופרובוקאטיבית בכוונה. היא מזמינה אתכם לאמץ את 17 המטרות לפיתוח בר-קיימא שהוגדרו על ידי ארגון האומות המאוחדות, כמטרות להגשמה עד mdash& 2030 ; התאריך האחרון שהאו"ם קבע, לשם הפיכת כוכב הלכת שלנו למקום שיהיה בר-קיימא יותר.

בלוח השנה מופיעים דיוקנות של אחדים מאלו שקיבלו על עצמם את האתגר לשינוי; אנשים שיצאו בפעולות מעשיות ויוזמות בעלות השפעה ממשית; כאלו שעשויים להיות מקור השראה לכול. הדיוקנות הללו ישמשו, כדי לספר במשך כל השנה על המטרות שהציבו לעצמם בתור שגרירים: ממים טהורים ועד שיוויון מיגדרי, מחינוך איכותי ועד אקלים, מצריכה בת-קיימא ועד כבוד למיגוון הביולוגי.

2030 נתפסת אומנם כרחוקה מאוד, אולם לוח השנה של לוואצה לשנת 2018 מבקש להזכיר לנו, יום יום, שכולנו ניאלץ להילחם בקו החזית עבור העתיד היקר ללב כולנו.

:לוח השנה לשנת 2018
- "2030: מה עושים?"

לוח השנה של לוואצה לשנת 2017 אנחנו מה שאנו חווים לוח השנה של לוואצה לשנת 2017 מאת דני רובר

 הקסם שב"גיאוגרפיה של פנים" ממלא תפקיד ראשון במעלה בלוח השנה של לוואצה לשנת 2017, "אנחנו מה שאנו חווים"
“אנחנו מה שאנו המסע האחרון בטרילוגיה The Earth Defenders (מגיני כדור הארץ), שהיא פרי שיתוף פעולה בין לוואצה לבין Slow Food. מהודו אל לאוס ווייטנאם, מסרי לאנקה לאינדונזיה דרך העדשה של הצלם דני רובר, מתוארים יחסי הגומלין השורשיים בין האדמה לבין אנשים החיים עליה: אהבה לכל צמח קפה, המאבק נגד אקלים עוין, השאיפה ללמוד טכניקות חדשות, כבוד למסורת ולתפקידים, האיחוד של קהילות שונות באותה פינה של העולם.

:לוח השנה לשנת 2017
- אנחנו מה שאנו חווים

לוח השנה של לאוואצה לשנת 2016 מאת ג'ואי אל מאב לבן לוח השנה של לאוואצה לשנת 2016 מאת ג'ואי אל

 לאוואצה ו-Slow Food מציגות: From Father to Son (מאב לבן), לוח השנה החדש לשנת 2016, שהפיק ג'ואי אל, הצלם הקנדי הצעיר.

הדמויות בתצלומים הן #Earthdefenders: גיבורים של כדור הארץ, אשר הודות למה שלמדו מאבותיהם, מגינים על המיגוון הביולוגי, ומקדמים פיתוח בר-קיימא. הכתבה המצולמת הזאת, שצולמה במרכז אמריקה ובדרומה, מהווה המשך טבעי של לוח השנה של לאוואצה לשנת 2015. המכירות מיועדות לתמיכה ביוזמה של Slow Food הקרויה Terra Madre Giovani - אנו מאכילים את כדור הארץ.

ושוב, גם השנה יימכר לוח השנה במהדורה מוגבלת, משום שההכנסות נועדו לתמוך בפרויקט Terra Madre Giovani .

לוח השנה לשנת 2015 מגיני כדור הארץ לוח השנה של לאוואצה לשנת 2015 מאת סטיב מק'קרי
לוח השנה של לאוואצה לשנת 2015 מאת סטיב מק'קרי, בהפקה משותפת עם Slow Food, הוא מסע מצולם המספר את הסיפורים היומיומיים של "מגיני כדור הארץ" הגיבורים: גברים ונשים שניחנו באומץ, בגאווה ובמסירות, שבעזרתם הם מגינים על הפרויקטים שלהם באפריקה. כך תומכים לאוואצה ו- Slow Food בכל המסורות הקשורות למזון, ועומדים לצדם של כל "מגיני כדור הארץ". זאת, משום שהם משפיעים תקווה על קהילות מקומיות, ומשמשים שגרירים לפיתוח מעשי ולעתיד טוב יותר.
מק'קרי צילם את תריסר התצלומים הללו, והצליח להנציח בהם את הנשמה, את העוצמה ואת האנושיות של "מגיני כדור הארץ". זו הפעם הראשונה שלוח השנה של לאוואצה לשנת 2015 יועמד למכירה כמהדורה מוגבלת. ההכנסות תוקדשנה לפרויקט "10,000 גנים באפריקה".

שפים מעוררי השראה שפים מעוררי השראה 2014 - מרטין שלר
שילוב מופלא בין תצלומים לסיפורים, בעלי איכות קולנועית כמעט - רצף טבעי ללא חיבורים העוסק בהשראה. ובקפה. שלר, צלם הדיוקנאות המפורסם, מפנה את הזרקור שלו אל השפים ש'השראה' היא המנטרה שלהם במטבח.

הצלם: מרטין שלר.

שלר נולד במינכן, גרמניה, בשנת 1968. הוא הושפע מאוד מן הדיוקנאות של אנשי מעמד הפועלים של אאוגוסט זאנדר, וכן מברנד והילה בכר. הוא שימש כעוזר לאני לייבוביץ בשנים 1993 - 1996.

1/365 לוח האירועים החברתיים של לאוואצה לשנת 2013 1/365 לוח האירועים החברתיים של לאוואצה, לשנת 2013
1/365 - לוח האירועים החברתיים של לאוואצה לשנת 2013  אינו לוח שנה רגיל. זהו מיצג וידיאו, המספר את סיפורה של שנה אחת, ביום אחד, באמצעות 12 נושאים. עבודה שנערכה מתצלומים וסרטוני וידיאו שהועלו על ידי המשתמשים, ועושים את לוח השנה הדיגיטאלי הראשון של לאוואצה ל"חי".

 

 

האמן: מארקו בראמבילה

מארקו בראמבילה הוא בעל ניסיון בקולנוע ובמדע בידיוני. הוא אמן מיצגי וידיאו עולה, וזכה לתשבחות מהמוזיאון לאמנות מודרנית של סן פראנציסקו, ובפסטיבל הסרטים 'סאנדאנס'.

(הלאוואצרים) THE LAVAZZERS (הלאוואצרים) THE LAVAZZERS 2012 - תריסר צלמים מיוחדים

 

 

"הלאוואצרים" הוא שמה של המהדורה העשרים במספר של לוח השנה של לאוואצה, אשר - כדי לחגוג מאורע כה חשוב - מאגד בתוכו 12 מייסטרים בצילום, שעזרו להפוך את לוח השנה להצלחה גדולה במשך השנים: ארווין אולאף, תיירי לה גואס, מיילס אולדריג', מארינו פאריסוט, אאוחניו רקואנקו, אליוט ארוויט, פינליי מק'קיי, מארק סליג'ר, אני לייבוביץ, אלברט ווטסון, דויד לאשאפל, אלן פון אונוורת.

הללו העמידו עצמם בהתלהבות לשירות קפה לאוואצה, והעלו על נס את היחסים המיוחדים ביותר שלהם עם קפה לאוואצה, באמצעות דיוקן עצמי. תריסר הצלמים, בהנחיית הסוכנות של ארמאנדו טסטה - שגם בשנה הזאת עבדו על לוח השנה -הביאו את התפיסה שלהם את עצמם, באמצעות תצלומים חדשניים, יוצאי דופן ועתירי דמיון.

לפרטים נוספים על הצלמים:

ארווין אולאף Erwin Olaf 
תיירי לה גואסThierry Le Gouès
מיילס אולדריג'Miles Aldridge
מארינו פריסוטו Marino Parisotto
אאוחניו רקואנקוEugenio Recuenco
אליוט ארוויטElliott Erwitt
פינליי מק'קייFinlay MacKay
מארק סליג'רMark Seliger
אני לייבוביץAnnie Leibovitz
אלברט ווטסוןAlbert Watson
דויד לאשאפלDavid LaChapelle
אלן פון אונוורתEllen von Unwerth

התאהבות באיטליה התאהבות באיטליה 2011 - מארק סליג'ר
איטליה - כאן מתאהבים: ומי שהיה כאן אי פעם, יודע זאת. כנראה שיש משהו באוויר, או שאולי יפי הנופים, מזג האוויר הנעים והחן של האדריכלות המקומית, הם שגורמים לחוש את הרגשות הנעלים מכול: באיטליה, התשוקה מתגלמת באופן הצרוף ביותר. וזאת הנימה של לוח השנה של לאוואצה לשנת 2011: מסע קליל אך אינטנסיבי באמצעות תצלומים, המסופר בשנינות ובטון סוריאליסטי, על ידי הצלם האמריקני מארק סליג'ר.

הצלם: מארק סליג'רMark Seliger
הוא נולד בטקסס ב-1959.
העבודה הראשונה שקיבל כצלם מקצועי הייתה עבור כתב העת "רולינג סטון". במהלך עשר שנים, צילם יותר מ-125 צילומי שער, וביים סרטוני וידיאו מוסיקליים רבים.
הדוגמנים:
אוליבייה ויילד, טאו רוספולי, ביל ג'נטל, מוניקה קאסטילו, אנריקה פאלאסיוס, נואוט סיאר, סדריק ביר, ליליאנה דומינגז, אלסאנדרו ג'אלוקוסטה, וייולט באד, ייסה צקימינאצו, איוואן אוליטה


האתרים:
קאפרי - איטליה, נאפולי - איטליה, ורונה - איטליה, טוסקאנה - איטליה, ונציה - איטליה, פירנצה - איטליה

חוויית האספרסו האיטלקי - חוויית האספרסו האיטלקי 2010 - מייק אולדריג'

 

 

הכוכבת בלוח השנה של לאוואצה לשנת 2010, "חוויית האספרסו האיטלקי" היא המוזיקה האיטלקית - השגרירה, בכל רחבי העולם, של הכישרון ושל הרוח ואורח החיים החיוביים. לוח השנה המפתיע, האופטימי, הופק על ידי הצלם הבריטי מיילס אולדריג', שצילם 7 תצלומים ראויים לציון.


הצלם: מיילס אולדריג'
הוא אוהב צבעים שאינם קיימים בטבע - צהוב זרחני, ורוד מסטיק וירוק בוהק כמו של הדשא המלאכותי - ואת הדיאלקטיקה של ההפכים. אין פלא, איפוא, שהסגנון שלו מכונהFuturetrò: תערובת של וינטאג' עם העתידני, תחת תאורה בצבעי פופ חשמליים. לפרטים נוספיםהדוגמנים:
ביאנקה באלטי, ג'ורג'ה פרוסט, לידיה הרסט, דייזי לואו, אלקסאנדרה טומלינסון, אלק אלקסייבה

האתרים:
רומא - איטליה

חוויית האספרסו האיטלקי חוויית האספרסו האיטלקי 2009 - אני לייבוביץ

 

 

אני לייבוביץ הביאה את הפרשנות שלה לסגנון האיטלקי בשבע תמונות. המסע המרשים הזה מהווה מחווה ל"בל פא'אזה" (מילולית: הארץ היפה), בחגיגה של אופנה, אמנות, בישול, פיתוי, קולנוע והיסטוריה. מטבע הדברים, המנחה את הדרך הוא ספל של אספרסו לאוואצה, המופת האיקוני של אורח החיים האיטלקי ברחבי העולם.

הצלמת: אני לייבוביץ

היא הצלמת החיה, החשובה והידועה ביותר: ספריית הקונגרס האמריקני העניקו לה את התואר "אגדה חיה". בעקבות תרומתה לצילום, קיבלה פרסים נחשבים רבים בכל העולם. לפרטים נוספים
 

הדוגמנים:
אווה ריקונובו, ג'ילדה סאנסונה, ברוק ואליסון קוואלסקי, קייט באלו, אלטרה ויידמאן, מארקו דה קונצ'יליס, אלסיה פיובאן

האתרים:
רומא - איטליה

החוויה המלכותית ביותר של האספרסו החוויה המלכותית ביותר של האספרסו 2008 - פינליי מק'קיי

 

 

המלכות של לוח השנה של לאוואצה לשנת 2008 מושכות אותנו אל חצרותיהן, במבטים מפתים על רקע תפאורות מפוארות, לחוויה מלכותית ממש. לכל מלכה מכובדת יש מלך, והמלך של לוח השנה הוא אספרסו לאוואצה, הקפה השולט בכיפה בכל אחת מהתמונות.


הצלם: פינליי מק'קיי
נולד בסקוטלנד ב-1973. לאחר לימודיו עבר לגור בלונדון, שם שימש כעוזר לצלמים כגון איליין קונסטנטין, שאיתה עבד במישרה מלאה מ-1999 עד 2002. התצלומים הראשונים שלו חשפו סגנון מקורי וחדשני, השואב את השראתו מן הרחוב, מן הקומיקס וגם מאסכולות הציור האנגלי הקלאסי יותר. לפרטים נוספים 

הדוגמנים:
סופי נילאנדר, מרייה דווירניק, ג'ולי גא'או, אנה סיוברג, סיסלי טלמאן, אווי מאק בולן גא'או,

האתרים:
מילאנו - איטליה 

 

חוויית האספרסו שלא תיאמן חוויית האספרסו שלא תיאמן 2007 - אאוחניו רקואנקו

 

 

אאוחניו רקואנקו ממקם את התמונות שלו בעיר של פשע, בנוסח הקומיקס האמריקני של שנות הארבעים של המאה שעברה; הוא מצלם את גיבורות-העל שלו כנשים חושניות, שהאספרסו של לאוואצה חונן אותן בכוחות-על. השימוש באור ובצבע ביד אמן, עושה כל תצלום בלוח השנה של לאוואצה לשנת 2007 לסוגסטיבי, ומדיף ניחוח של קפה.


הצלם: אאוחניו רקואנקו
זהו צלם שנחשב ליצירתי ולעכשווי ביותר מבין הצלמים בספרד. הוא מפורסם ברחבי העולם בזכות עבודותיו בתחומי ההוצאה לאור והפרסום. הסגנון האישי מאוד שלו הוגדר כ"סינמאטוגראפי" ו"ציורי". לפרטים נוספים 

הדוגמנים:
מיסי איקס, קריסטינה די, מיי אנדרסן X, Kristina D, May Andersen

האתרים:
מדריד - ספרד  

 

חוויית האספרסו מהמדרגה העליונה חוויית האספרסו מהמדרגה העליונה 2006 - אלן פון אונוורת

 

 

נשים, מסעות, חלומות. לאחר לוח השנה של לאוואצה לשנת 1995, אלן פון אונוורת חתומה גם על לוח השנה של לאוואצה ל-2006, שהוקדש למותרות ולטיסה כפי שהיו בתקופה שבה השמיים היו מחוז חפצם של נבחרים מעטים, והדמיון היה מלא גני עדן אקזוטיים, קוקטיילים וקפה, חיוכים וציפיות.

הצלמת: אלן פון אונוורת
היא צלמת שופעת אירוניה, פרובוקאטיבית אך תמיד הדורה וחושנית; תצלומיה הופיעו בכל כתבי העת לאופנה המובילים בעולם. מלבד צילום תמונות, פון אונוורת גם מביימת סרטים קצרים וסרטוני וידיאו מוזיקליים. לפרטים נוספים

 
 

 

 

הדוגמנים:
ג'וליה, מרגאריטה, קמפ, מליסה, אווה ג'יי, ג'ה, רילה

האתרים:
פריס - צרפת

בטא את עצמך באספרסו בטא את עצמך באספרסו 2005 - ארווין אולאף

 

 

 

 

עבור לוח השנה לשנת 2005, לאוואצה פונה לעדשה של ארווין אולאף. הצלם ההולנדי בורא עולם חלומי בהשראת הקרקס, בגוונים של אדום ולבן. התצלומים עוסקים בסיפור המשעשע והסוריאליסטי של מערכות יחסים בין גברים לנשים.

הצלם: ארווין אולאף
הוא נולד בהולנד בשנת 1959. כשהוא מתאר את החיים במציאות, הוא תמיד עושה זאת באירוניה ובנון-קונפורמיות. התצלומים שלו שופעים הומור, מכריחים את הצופים להקדיש מחשבה לגבולות של אידיאל היופי שכופים עלינו עולם האופנה והפרסום. לפרטים נוספים


הדוגמנים:
Sanne, אסמה, בטינה, קארמן, רנה, אן-מארי,קוראסון, קאט, באבז, אני, קלארה, בראנדייז

האתרים:
אמסטרדאם - הולנד

 

שליחות אל אספרסו שליחות אל אספרסו 2004 - תיירי לה גואס 

יחד עם השקת לוח השנה לשנת 2004, ספלי האספרסו משוגרים לחלל החיצון, ותיירי לה גואס - הצלם שנבחר עבור המהדורה הזאת - בורא עולם עשוי מקפה וסוכר, השואב את השראתו באורח חופשי מדמותה של בארבארלה ומאופנת הפופ והמדע הבדיוני של שנות השישים והשבעים של המאה שעברה. המסע הבין-גאלאקטי מביא אותנו לגלות מרחב פיזיולוגי ומנטאלי הגובל בפנטאסיה.


הצלם: תיירי לה גואס
הוא ידוע בעיקר כצלם אופנה, וכיוצר של מסעי פרסום מפורסמים, ובייחוד בזכות שתי עבודות נפלאות: Soul (נשמה), בהשראת אפריקה השחורה, שבה גופים נשיים בעירום כמו מגולפים מהבנה ומאור, ו-Popular (פופולארי, מבוקש), שבו זוכה הציבור לראות את קובה בחזות מחודשת. בימים אלו הוא חולק את זמנו בין פריס לניו יורק. לפרטים נוספיםהדוגמנים:
אינגריד פארווייק


האתרים:
פריס - צרפת


 

 

אספרסו וזוהר אספרסו וזוהר 2003 - ז'אן-באטיסט מונדינו 

לוח השנה של לאוואצה לשנת 2003 מצולם על ידי ז'אן-באטיסט מונדינו. כאן מופיעים הקונספטים של האיטלקיות ושל הקוסמופוליטיות, המשולבים להפליא בתמונת crest (פסגה, שיא, כרבולת...), המעבירה את החיוניות, את האירוניה, ומעל לכול - את הזוהר של המותג.


הצלם: ז'אן-באטיסט מונדינו
תצלומים שלו הופיעו בכתבי עת שונים, כולל 'ווג', 'נומרו', 'דה פייס', 'ארנה', 'ואניטי פייר' ו-'אינטרוויו'. הוא צילם ידוענים רבים מעולם המוזיקה, הקולנוע והאופנה. לפרטים נוספים


הדוגמנים:
האנה הובר, ראלף ג'ייקובז, מיקאיה, יסמין


האתרים:
פריס - צרפת

אספרסו וכייף אספרסו וכייף 2002 - דויד לאשאפל

 בשנת 2002, לוח השנה של לאוואצה מופק בצבע, לראשונה מאז יצא לאור. השינוי המהפכני נושא את חותמו של צלם מפורסם, הידוע גם בכינוי: "מלך הפופ ארט העכשווי בצילום": דויד לאשאפל.


הצלם: דויד לאשאפל
הסגנון התוסס, המקורי והנמרץ שלו, גורם לכך שניתן לזהות את עבודותיו מיד. יש לו סגנון סוריאליסטי אך אירוני, והצבעים העזים, החיוניים שבהם הוא משתמש בתצלומים, מתוארים תכופות כ'בארוקיים', עמוסים, כך שרבים מכנים אותו "התשובה של הצילום לפליני". לפרטים נוספים

הדוגמנים:
ניקול לאליברט, מארגארת לאהוסיי-דוביניי, ארין סימינגז, אנג'לה ליטל, קריס קורמייה

האתרים:
מאליבו - ארה"ב

ידידים ועוד ידידים ועוד 2001 - מארטין פראנק וריצ'ארד קאלוואר

 בלוח השנה לשנת 2001, סיפורים על חיים וידידות סובבים סביב ספל קפה, מבעד לעדשות הבוחנות לעומק של שני צלמים-כתבים מסוכנות "מאגנום פוטוז": מארטין פראנק וריצ'ארד קאלוואר.


הצלמים: מארטין פראנק וריצ'ארד קאלוואר
מארטין פראנק נולדה בבלגיה בשנת 1938, והחלה לעבוד כעצמאית בשנת 1965; היא יצרה דיוקנאות של אמנים וסופרים, אך העניין המרכזי שלה היה כתבות בעלות עניין אנושי. ריצ'ארד קאלוואר נולד בניו יורק בשנת 1944. הוא חצה את אירופה לאורך ולרוחב, ולבסוף בחר בקריירה של צלם, והתמחה בתמונות מחיי היומיום בעיר. לפרטים נוספים
האתרים:
פריס - צרפת

 

 

FAMILIES – RITRATTI INTORNO AL CAFFÈ FAMILIES – RITRATTI INTORNO AL CAFFÈ 2000 - אליוט ארוויטעם פרוס האלף החדש, לוח השנה מביא תמונות מקוריות הבודקות את העניין של משפחות אירופיות, בחתימתו של אליוט ארוויט בעל הסגנון האל-זמני. מטבע הדברים, הכול סובב סביב הקפה - המשקה שקוצב, בצורה ובטקסיות השונות שלו, את שעות היום של כל אחד.

הצלם: אליוט ארוויט
נולד בשנת 1928 בפריס, להורים ממוצא רוסי. בשנת 1939 עבר לארה"ב, שם למד צילום וקולנוע. ב-1950 החל ארוויט לעבוד כצלם מקצועי עצמאי, ויצר עבור העיתונות הכתובה ועולם הפרסום, ובהמשך הצטרף ל"מאגנום פוטוז". בשנות השבעים, החל גם לצלם פרסומות וסרטים דוקומנטאריים.

הדוגמנים:
שבעים דיוקנאות אנושיים
 

האתרים:
מילאנו - איטליה
פורטוגל

 

עולם החושים של הקפה עולם החושים של הקפה 1999 - Magnum Photos (מאגנום פוטוז)
מסלול התצוגה המוביל אל סוף האלף, הופקד בידי תריסר כתבים שונים מהסוכנות 'מאגנום פוטוז' - הסוכנות שהוקמה על ידי צלמים ידועי שם וביניהם אנרי קארטייה-ברסון, רוברט קאפה ועוד:
דייוויד אלאן הארווי, לינארד פריד, ג'יילס פרס, סטיב מק'קרי, אינגה מוראת, מארטין פראנק, אליוט ארוויט, גיאורגי פינחסוב, ברונו בארבי, איאן ברי, רנה בורי ודניס סטוק.

הצלמים: 'מאגנום פוטוז'

הצלמים של 'מאגנום' ידועים בזכות כתבות שיצרו, שהן בין החשובות ביותר בעשורים האחרונים; כתבות שתיעדו מלחמות, אסונות טבע ואירועים חברתיים, אבל גם היבטים בחברה שאינם מכוסים על ידי עיתונאות מסורתית.

ELISIR D’AMORE ELISIR D’AMORE 1998 - מארינו פאריסוטו

 

 

 

עבור לוח השנה השישי במספר, בחר מארינו פאריסוטו, הצלם, בשמה של האופרה הידועה מאת דוניצטי - שיקוי אהבה. בכך ביקש להתייחס לריבוי הפנים של הקפה: תשוקה, רומנטיות, דראמה, שירה. הנושאים מדגישים לעתים תכופות את ה"גבריות" של המשקה, בעזרת נוכחותן של דמויות גבריות איקוניות, או פסלים.


הצלם: מארינו פאריסוטו
הוא החל את דרכו כצלם אופנה. מסעי הפרסום שערך, שהשפעתם הרבה אופיינית לו, הם גם רומנטיים וחדורי חזון, ונוטים להציג את היופי בכל התגלמויותיו.

 

 הדוגמנים:
סקוט בנואה, מאנדאלה טייד, לטיציה הררה

האתרים:
פאלרמו - איטליה

שתי הנשמות של הקפה שתי הנשמות של הקפה 1997 - אלברט ווטסון
בשנת 1997 הופקד לוח השנה בידיו - בעצם מצלמתו - של אלברט ווטסון, שהחליט לייצג את "שתי הנשמות של הקפה" באמצעות תמונות. קופי הוא תערובת של מתיקות, חום, נוחות ושלווה, של דירבון וחיוניות. הצלם קולט את רוח הקפה, ובוחר לגלם אותה על ידי המשמעות הכפולה של האישה, שבמקרים מסוימים היא מלאכית, ובאחרים - השד בכבודו ובעצמו.


הצלם: אלברט ווטסון
ההקף הגדול של יצירותיו, בסגנונות ובטכניקות שונים, כולל דיוקנאות, כתבות אופנה, נופים וצילומי הבזק מחיי היומיום. כמו כן צילם מאות פרסומות לטלוויזיה, וקליפים של מוזיקה. לפרטים נוספים

 

 

הדוגמנים:
אלק וק, ניקול מאדוקס, קארמן הוק

האתרים:
ניו יורק - ארה"ב

לוח השנה לשנת 1996 לוח השנה לשנת 1996 פרדינאנדו שאנה
לוח השנה עטה סגנון חמים, ימתיכוני, בשנת 1996. זאת, הודות לאווירה ששיווה פרדינאנדו שאנה לתצלומיו. שאנה מיקם את הקפה באור הרך, המבוזר של אתרים איטלקיים קלאסיים, וערבב את ההנאות החושניות מהקפה, עם הגוונים החמים של דרום איטליה. העדה המיוחדת והפרשנית המושלמת לאווירה הזאת היא מארייה גראציה קוצ'ינוטה.


הצלם: פרדינאנדו שאנה
הוא נולד ב-1943 בסיציליה.. הוא החליף אלו באלו כתבות, פרויקטים של אופנה, של פרסום וצילום דיוקנאות, ולבסוף זכה לתשבחות ולשם בינלאומי, כשהוא עדיין עובד כעיתונאי. לפרטים נוספים
הדוגמנים:
מרייה גראציה קוצ'ינוטה, פדריקה ריפאמונטי, ג'אנלוקה צ'רוטי

האתרים:
פאזאנו - איטליה
מארטינאפראנקה די פוליה - איטליה

לוח השנה לשנת 1995 לוח השנה לשנת 1995 אלן פון אונוורת
לצילומים של לוח השנה לשנת 1995 לאוואצה פנתה לצלמת גרמנייה, אלן פון אונוורת, שהייתה בעברה דוגמנית ותלמידתו של הלמוט ניוטון. הארוטיות שלה מפורשת בליוויית אירוניה וזוהר, ומשתעשעת בתפיסת הקפה כפתיינות. וון אונוורת היא שצילמה גם את לוח השנה לשנת 2006.

הצלמת: אלן פון אונוורת
היא מלאת אירוניה ופרובוקטיבית, אך תמיד הדורה וחושנית. תצלומיה הופיעו בכתבי העת לאופנה המובילים בעולם. מלבד צילום תמונות, פון אונוורת גם מביימת סרטים קצרים וסרטוני וידיאו מוזיקליים. לפרטים נוספים

 

 

 

 

הדוגמנים:
קארלה ברוני, אמבר סמית

האתרים:
פריס - צרפת

לוח השנה לשנת 1994 לוח השנה לשנת 1994 הלמוט ניוטון
שנתיים ברצף - 1993 ו- 1994 - בחרה לאוואצה בצלם, הרב אמן, הלמוט ניוטון. הסגנון שלו היה מושלם, על מנת להעביר את תחושת התשוקה לקפה. התצלומים של ניוטון, שצולמו בפריס ובמונטה קארלו, הם רבי עוצמה, ומעבירים תחושה של תשוקה, ארוטיות וחיוניות.

הצלם: הלמוט ניוטון
הוא נולד בברלין ב-1920. בשנות השישים יצא לקריירה של צלם אופנה מקצועי. התצלומים שלו, המתאפיינים בארוטיות מתוחכמת, והחושפים טכניקת צילום נפלאה, גרמו למהפך בצילום אופנה.

הדוגמנים:
נדיה ורינה, פאדמה אלדריג'

האתרים:
מונטה קארלו - מונאקו

לוח השנה לשנת 1993 לוח השנה לשנת 1993 הלמוט ניוטון
שנתיים ברצף - 1993 ו- 1994 - בחרה לאוואצה בצלם, הרב אמן, הלמוט ניוטון. הסגנון שלו היה מושלם, על מנת להעביר את תחושת התשוקה לקפה. התצלומים של ניוטון, שצולמו בפריס ובמונטה קארלו, הם רבי עוצמה, ומעבירים תחושה של תשוקה, ארוטיות וחיוניות.


הצלם: הלמוט ניוטון
הוא נולד בברלין ב-1920. בשנות השישים יצא לקריירה של צלם אופנה מקצועי. התצלומים שלו, המתאפיינים בארוטיות מתוחכמת, והחושפים טכניקת צילום נפלאה, גרמו למהפך בצילום אופנה. לפרטים נוספים


הדוגמנים:
סימונטה ג'אנפליצ'י, בארבארה בורגזי

האתרים:
פריס - צרפת