• הדפסה
  • סימנייה

לאוואצה והצלמים הדגולים

השראה הדדית ממתינה להתגלות

מדי שנה, כשלאוואצה מכינה לוח שנה חדש, אנו משתפים פעולה עם צלם מכובד בעל מוניטין; התהליך הזה מחזק את התדמית של לאוואצה ומרענן אותה בו בזמן. הטקס השנתי הזה מאשר, מצד אחד, את הסגנון הבוטח של החברה, שלא ניתן לטעות בו, ומצד שני מסייע לה להישאר מעודכנת - ואפילו צעד אחד לפני כולם. הרוח של לאוואצה היוותה השראה לדימויים רבי עוצמה, זוהרים,

החורגים מן המוסכמות: או, במילה אחת - בלתי נשכחים. שמות דגולים - שמותיהם של צלמים בדרג בינלאומי - התייצבו בזה אחר זה מאחורי המצלמה: הלמוט ניוטון, אלן פון אונוורת', פרדינאנדו שיאנה, אלברט ווטסון, מארינו פאריזוטו, אליוט ארוויט, דויד להשאפל ועוד רבים אחרים. בפרק זה הבאנו ביוגראפיות קצרות, שבהן ניתן למצוא פרטים נוספים עליהם.

Photographer for the 2018 Lavazza Calendar
פלאטון אנטוניו הצלם של לוח השנה של לוואצה לשנת 2018

 

פלאטון נולד בלונדון בשנת 1968 ואת שנות ילדותו בילה ביוון. הוא ידוע בזכות הדיוקנאות של אישים בינלאומיים שצילם: מנהיגים פוליטיים ופנים ידועות מתחום הקולנוע, הבידור, האופנה. הוא מצלם אותם בתקריב, ובכך חושף את האישיות ואת הצד האנושי של המצולם.

אנטוניו הוציא לאור ספרים אחדים, ועבודותיו הופיעו ברולינג סטון, המגזין של ניו יורק טיימז, ואניטי פייר, אסקווייר וב- ג'י-קיו.בשנת 2007 הופיע התצלום שצילם את ולדימיר פוטין, בגיליון של טיים מגזין שהוקדש לאיש השנה, ומלבדו יצר כעשרים שערים עבור השבועון הזה. עבודותיו הוצגו בגלריות לצילום החשובות ביותר בעולם.

:לוח השנה שלו
- "2030: מה עושים?"

הצלם של לוח השנה של לוואצה לשנת 2017
דני רובר הצלם של לוח השנה של לוואצה לשנת 2017

 

דני רובר הוא צלם צרפתי. הוא יליד 1967, חי ועובד בפריס

רבות מעבודותיו, שאותן ניתן לראות כתחקיר מעמיק בסוגיית העוצמה והשבריריות של האדם, הוצגו בתערוכות בצרפת ומחוץ לה. הוא הציג בין היתר ב-Rencontres D'Arles, FIAC, Art Paris, Pinacothèque de Paris, Tjibaou Cultural Centre ב- Nouméa, LiFE ב- Saint-Nazaire ובמרכזי תצוגה רבים אחרים

הוא זכה בפרסים חשובים רבים, כמו למשל פרס הצילום של העתונות העולמית, ב-2013 בזכות תמונה מהסדרה שלו "סומו", ב-2012 על הסדרה "שפל בים", וב-2010 עבור סדרת הכבשים שלו. ב-2011 זכה בפרס הצילום העולמי של "סוני" על האוסף שלו After Meeting, וב-2012 זכה ב-Hasselblad Masters Portrait הוא הוציא לאור ספרים אחדים, כוללSortie de match (הוצאת la Martinière), Lamb (עבודתו על מתאבקים סנגאליים) ו- Low Tide - Le Japon du chaos, שניהם בהוצאת Somogy Editions' Art. ב-2014. יצאה לאור העבודה שלו Identities, intimate territories, אף היא בהוצאת Somogy Editions' Art

עבודותיו מוצגות באוספים ציבוריים ופרטיים כמו הפינאקוטק של פריס, Société Générale ומרכז Tjibaou לתרבות.

:לוח השנה שלו
- אנחנו מה שאנו חווים

ג'וזף אנתוני לורנס - לוח השנה שצילם עבור לאוואצה: 2016
ג'וזף אנתוני לורנס לוח השנה שצילם עבור לאוואצה: 2016

ג'וזף אנתוני לורנס, הידוע בכינוי ג'ואי אל, הוא הצלם הצעיר העומד מאחורי לוח השנה של לאוואצה לשנת 2016.

הוא נולד ב-1989 באונטאריו, קנדה, וכיום הוא חי ועובד בניו יורק, התפאורה החביבה עליו לדיוקנאות הצילומיים שלו. "האלואין בברוקלין" הוא פרויקט אישי של ג'ואי אל, המוקדש לטיפוסים המחופשים, שמשעשעים את הרובע הזה של "התפוח הגדול" בזמן החגיגות הללו. בכך הוא מציג לקהלו קורטוב מהנשמה של העיר הגדולה, מהיבט אישי לחלוטין.

הסקרנות שלו כלפי אורחות חיים שונים, לקחה אותו לחבלי ארץ בלתי מוכרים: מהארץ הקדושה ואראנאסי, בהודו, דרך אתיופיה הדרומית והאזורים הכורדיים בעיראק וסוריה. דבר זה עשה אותו לאחד מן הצלמים המבוקשים ביותר.

 

 

His calendar:
- מאב לבן

סטיב מק'קרי - "מגיני כדור הארץ"
סטיב מק'קרי לוח השנה שצילם עבור לאוואצה: 2015

מק'קרי נולד בפילדלפיה, פנסילבניה, ולמד קולנוע באוניברסיטת פנסילבניה סטייט. הוא הצלם שהציג בעולם את התמונות הראשונות מהעימות באפגניסטאן. מאז, הודות לעינו הבוחנת של סטיב מק'קרי ולמחויבות המתמדת שלו, הארכיון שלו כולל עימותים, תרבויות בסכנת הכחדה, מסורות עתיקות ותרבויות עכשוויות - אולם הוא אינו מזניח אף פעם את הגורם האנושי.

מק'קרי זכה להכרה באמצעות אחדים מן הפרסים היוקרתיים ביותר בתעשייה, כולל מדליית הזהב על שם רוברט קאפה, הפרס מטעם האיגוד הלאומי של צלמי העיתונות, ומדליית המאה מטעם החברה המלכותית לצילום. שיתוף הפעולה שלו עם לאוואצה החל לפני יותר מעשר שנים, בפרויקט ¡Tierra!
 

לוח השנה שצילם עבור לאוואצה:
- The Earth Defenders

מרטין שלר - הצלם של לוח השנה של לאוואצה לשנת 2014
מרטין שלר הצלם של לוח השנה של לאוואצה לשנת 2014

שלר נולד בשנת 1968 במינכן, גרמניה. הוא חי ועובד בניו יורק העיר. שלר גדל בגרמניה, והושפע מאוד על ידי אינספור הדיוקנאות שצילם אאוגוסט זאנדר: של עניים, של אנשים ממעמד הפועלים ובורגנים. כמו כן הושפע מברנד והילה בכר, שהקימו בית ספר הידוע בשם בכר-שילר. שלר שימש כעוזר לאני לייבוביץ בשנים 1993 - 1996. תצלומיו של שלר זכו להכרה ופרסים מטעם חברי-שופטים יוקרתיים שונים, כגון "אגודת המעצבים של המוציאים לאור", "פרס אלפרד אייזנשטאט", ו"האגודה האמריקנית של עורכים של כתבי עת", וכן מטעם כתבי עת מקצועיים כגוןCommunication Arts, American Photo, Photo District News.
 

לוח השנה שלו:
- שפים מעוררי השראה

 

מארק סליג'ר, צלם - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2011 ו- 2012
מארק סליג'ר Mark Seliger לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2011 ו- 2012
סליג'ר נולד בשנת 1956 באמארילו, טקסס.

הוא התמנה לצלם ראשי של 'רולינג סטון' בשנת 1992, וצילם במסגרת זו למעלה מ-125 צילומי שער. בשנת 2002 החל לעבוד עם Condé Nast Publications. הוא הוציא לאור ספרים אחדים, וקיבל פרסים רבים וביניהם פרסים מטעם The Society of Publication Designers, The Alfred Eisenstaedt Award, Communication Arts, American Photography ו- Photo District News. הוא אף זכה בפרס Lucie Award עבור 'הישג יוצא דופן בצילומי דיוקן'.
 

לוחות השנה שצילם:
- The Lavazzers(ה"לאוואצרים") 2012
- Falling in love in Italy (מתאהבים באיטליה) 2011
 

מיילס אולדריג', צלם - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2010 ו- 2012
מיילס אולדריג' לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2010 ו- 2012

אולדריג' נולד בשנת 1964 בלונדון. תצלומיו הופיעו בכתבי עת רבי השפעה רבים, והוצגו בגלריות ברחבי העולם. הוא ערך תערוכות יחיד באמריקה ובאירופה. עבודותיו מצויות באוספים הקבועים של ה-National Portrait Gallery ושל מוזיאון Victoria and Albert בלונדון, וכן ב-Centre of Photography בניו יורק. Pictures for Photographs ("תמונות לתצלומים"), מונוגראף גדול על עבודתו, הכולל שרטוטים ממחברות השרבוטים שלו, יצא לאור בשנת 2009 בהוצאת Steidl. הוא גר בלונדון עם אשתו וארבעת ילדיו.


לוחות השנה שצילם:
- The Lavazzers 2012
- The Italian Espresso Experience – Allegro con Brio 2010

אני לייבוביץ, צלמת - לוחות השנה של לאוואצה שצילמה: 2009 ו- 2012
אני לייבוביץ לוחות השנה של לאוואצה שצילמה: 2009 ו- 2012

ליבוביץ נולדה ב-2 באוקטובר 1949, בווטרברי, קונטיקט. היא החלה את הקריירה שלה כצלמת עיתונות עבור 'רולינג סטון' ב-1970, ובשנת 1973 הפכה לצלמת ראשית של כתב העת. עשר שנים לאחר מכן היו מאחוריה 142 עמודי שער, וכתבות צילומיות רבות על סיפורים רבים. בשנת 1983, אני החלה לעבוד עם "ואניטי פייר", וב-1993 עם ווג. נוסף לעיסוקה בצילום, יצרה אני כמה מסעי פרסום רבי השפעה. היא שיתפה פעולה עם גופי אמנות רבים כגון White Oak Dance Project, עם מיכאיל בארישניקוף ומארק מוריס.

היא הוציאה מספר ספרים והרבתה להציג את עבודותיה בארה"ב ובאירופה. בשנת 2006 קיבלה תואר "קומאנדר" במסדר לאמנויות ורוח, אבל הכיבודים שקיבלה מונים עוד רבים: פרס מפעל חיים מ-International Center of Photography, ומדאליה לשנת המאה מאת Royal Photographic Society בלונדון. היא קיבלה את התואר "אגדה חיה" מספריית הקונגרס האמריקנית. היא מתגוררת בניו יורק עם שלוש בנותיה: שרה, סוזן וסמואל.

לוחות השנה שצילמה:
- הלאוואצרים 2012
- חוויית האספרסו האיטלקי 2010

הצלם פינליי מק'קיי - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2008 ו- 2012
פינליי מק'קיי לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2008 ו- 2012

פינליי מק'קיי נולד ב-1973 בסקוטלנד. הוא למד אמנות הצילוםבבית הספר לאמנות בגלאזגו. בשנת 2002 החל מק'קיי לעבוד כצלם בזכות עצמו. תצלומיו הראשונים הראו סגנון מקורי ביותר, המושפע ממרכיבים של פופ-ארט, אמנות רחוב וקומיקס, אך גם מציור קלאסי. הדמיון שלו, יכולתו הטכנית ומיומנותו בתחום התאורה, אפשרו לו להתקדם וכיום הוא מוכר כאחד מבני הדור החדש בעלית של הצלמים העובדים כיום.

מק'קיי החל את שיתוף הפעולה שלו עם "ניו יורק טיימז" בשנת 2006, וצילם מספר פרויקטים חשובים וכתבות שער עבור כתב העת הזה. ביולי 2011 הוצגה תערוכה מעבודותיו ב-National Portrait Gallery בלונדון, שנערכה לכבוד האתלטים שהשתתפו באולימפיאדת לונדון ב-2012. מק'קיי צילם דיוקנאות של אחדים מבין המפורסמים ביותר בתחום הספורט והבידור בימינו, והביא את הפרשנות האישית שלו ואת דמיונו המיוחד. תיק העבודות שלו כצלם פרסומות כולל אחדים מבין המותגים הבינלאומיים הידועים ביותר.

 

לוחות השנה שצילם:
- הלאוואצרים 2012
- חוויית האספרסו המלכותית ביותר 2008

הצלם אאוחניו רקואנקו - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2007 ו- 2012
אאוחניו רקואנקו לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2007 ו- 2012
אאוחניו רקואנקו נולד במדריד בשנת 1968, ועבד עבור כתבי עת ספרדיים ובינלאומיים, ועבור מסעי פרסום של מותגים בינלאומיים שונים. עבודותיו הוצגו במדריד ובברצלונה, והוא זכה בפרס "ארי הזהב" בפסטיבל הבינלאומי לפרסומות בקאן.

בין הפרויקטים האחרונים שלו: PhotoEspaña ב- Naarden Fotofestival בהולנד, Art Toronto (2007), תערוכת יחיד בפריס, פסטיבל הצילום של מיאמי, ו-Matarte es Matarme, שבעקבותיו נוצר לוח השנה לשנת 2009 Fashion Show. הוא גם יצר קליפים מוזיקליים, כגון, Pretendo hablarte. הוא זכה במקום הראשון בשבוע הסרטים הבינלאומי במקסיקו, באות הזהב בגרפיקה, ובאות הארד ב- Exterior Campaign ב- Sol Festival. כמו כן עיצב את התפאורה והיה אחראי לניהול האמנותי באופרה "ההוגנוטים" בניו יורק.

 

לוחות השנה שצילם:
- הלאוואצרים 2012
- חוויית האספרסו הבל-תיאמן 2007

הצלמת אלן פון אונוורת - לוחות השנה של לאוואצה שצילמה: 1995, 2006 ו- 2012
אלן פון אונוורת לוחות השנה של לאוואצה שצילמה: 1995, 2006 ו- 2012

היא נולדה ב-1954 בפראנקפורט, גרמניה. עבודותיה של אלן פון אונוורת מביאות גירסה סקסית ושובבה בעליל של צילומי אופנה ויופי. נוסף לקריירה שלה כצלמת אופנה, כיוצרת סרטים, כמפיקת סרטים וכבמאית וידיאו, עבודותיה נאספו בספרים רבים, ויש גם שתי פוטו-נובלות. במקביל קיימה גם תערוכות ברחבי העולם.
תצלומיה הוצגו בתערוכות בינלאומיות שונות. מסעי הפרסום שלה עבור Guess בתחילת שנות התשעים הם שהשיקו את הקריירה השיווקית שלה. בעקבותיהם באו מסעי פרסום נוספים, וכן סידרה של פרסומות עבור הסידרה "סקס והעיר הגדולה". פון אונוורת עסקה גם בבימוי סרטים קצרים ופרסומות.


לוחות השנה של לאוואצה שצילמה:
- הלאוואצרים 2012
- חוויית האספרסו בדרגה העליונה 2006
- 1995 Calendar
 

הצלם ארווין אולאף - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2005 ו- 2012
ארווין אולאף לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2005 ו- 2012

ארווין אולאף נולד בהולנד בשנת 1959, והוא אחד מן החדשניים בקרב הצלמים האמנים. בשנת 1988 זכה במקום הראשון בתחרות "הצלם האירופי הצעיר" שנערכה בגרמניה, והמשיך וזכה ב"ארי הכסף" בפסטיבל הפרסומות בקאן בשנת 1998 וב-2001, עבור מסעי הפרסום שלו ל"דיזל" ול"היינקן", בהתאמה. בספטמבר 2003 חנכו במוזיאון Groninger תערוכה רטרוספקטיבית לכבוד מלאות 25 שנה לעבודתו, ובה יותר מ-200 תצלומים וכן סרטי וידיאו רבים.

בשנת 2010 לואי וואיטון הזמין מאולאף סידרה של דיוקנאות, בשיתוף פעולה עם Rijksmuseum באמסטרדאם. הוא הוציא ספרים רבים וזכה בפרסים רבים בכל רחבי העולם. לאחרונה קיבל את Lucie Award על עבודתו. עבודותיו הוצגו במספר תערוכות יחיד ברחבי העולם. יצירותיו מהוות חלק מכמה תערוכות קבע במוזיאונים הולנדיים.

 

לוחות השנה שצילם:
- הלאוואצרים 2012
- בטא את עצמך באספרסו 2005

הצלם תיירי לה גואס - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2004 ו- 2012
תיירי לה גואס לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2004 ו- 2012

לה גואס נולד בשנת 1964 בברסט, בנורמאנדי, והחל את הקריירה שלו בתור צלם אופנה ב-1986. הוא עבד עם Condé Nast איטליה, ווג ו- L’Uomo Vogue. בהמשך עבד עם כתבי עת יוקרתיים וחשובים נוספים. לה גואס הוא אחד ממייסדי כתב העת Revue de Modes ושמו נקשר למסעי פרסום בינלאומיים אחדים. בימים אלו הוא מתגורר בפריס.

 

לוחות השנה שצילם:
- הלאוואצרים 2012
- משלחת לאספרסו 2004

ז'אן-באטיסט מונדינו, צלם - לוח השנה של לאוואצה 2003
ז'אן-באטיסט מונדינו לוח השנה של לאוואצה לשנת 2003

מונדינו נולד בצרפת בשנת 1949. הוא החל את הקריירה שלו בלונדון, בתור תקליטן ומלחין, ולאחר מכן החל לעבוד כמנהל אמנותי ("ארט דירקטור") בסוכנות פרסום פריסית. בהמשך נעשה מעורב בעולם האמנות והצילום ועבד בתור צלם עצמאי וכבימאי של קליפים בווידיאו ופרסומות. תצלומיו הופיעו בכתבי עת שונים לאופנה ולעיצוב. הוא צילם ידוענים רבים מתחום המוזיקה, הקולנוע והאופנה, יצר עטיפות רבות לתקליטים, וביים קליפים מוזיקליים בווידיאו עבור אמנים בתפוצה עולמית.
 

לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה:
- אספרסו וזוהר 2003

הצלם דויד לאשאפל - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2002 ו- 2012
דויד לאשאפל לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2002 ו- 2012

הקריירה של דויד לאשאפל החלה בשנות השמונים של המאה שעברה, בגלריות בניו יורק העיר. עבודותיו זכו לתשומת ליבו של אנדי וורהול, שהציע לו את ה"ג'וב" הראשון כצלם מקצועי, בכתב העת Interview. שם החל לאשאפל לצלם את הפנים המפורסמות ביותר באותה עת. עד מהרה צילם עבור כתבי העת הראשונים במעלה בעולם, ויצר מסעי פרסום ראויים לציון. לאשאפל הרחיב את פעילותו בהמשך, ועבד כבימאי של קליפים למוזיקה, בהצגות תיאטרון חיות ובסרטים תיעודיים. לאחרונה זכו עבודותיו לחשיפה באחדים מבין המוזיאונים והגלריות היוקרתיים בעולם.

יכולתו של לאשאפל ליצור חזיונות של מציאות קיצונית, תוך שימוש בצבעים עזים ועשירים, גורמים לכך שעבודתו מזוהה בקלות, ולעתים קרובות מתייחסים אליה. במילים פשוטות, הוא אמן הצילום היחיד כיום, שעבודתו התעלתה מעל להקשר התוכן שלשמו נוצרה, והועלתה על נס על ידי מבקרי האמנות וחובביה בני זמננו, דקי ההבחנה.

 

לוחות השנה שצילם:
- הלאוואצרים 2012
- אספרסו וכייף 2002

הצלמים מארטין פראנק וריצ'ארד קאלוואר - לוח השנה שצילמו עבור לאוואצה: 2001
מארטין פראנק וריצ'ארד קאלוואר לוח השנה שצילמו: 2001

 

מארטין פראנק
מארטין פראנק היא ילידת 1938. היא נולדה באנטוורפן, בלגיה, אך גדלה והתחנכה באנגליה ובארה"ב. היא החלה לעבוד כצלמת בשנת 1963, בסין, ביפאן ובהודו. בשנת 1965 החלה לעבוד כעצמאית, יצרו דיוקנאות של אמנים וסופרים, אך בעיקר עסקה בכתבות על "עניין אנושי" ועל מצב הנשים. היא הוציאה ספרים רבים, ומשמשת כיו"ר הקרן על שם אנרי קארטייה-ברסון. כמו כן, היא משמשת כצלמת הרשמית של Théâtre du Soleil (תיאטרון השמש), מאז הקמתו בשנת 1964. בשנת 1983 הצטרפה לסוכנותMagnum .

 

 

ריצ'ארד קאלוואר

יליד 1944. הוא נולד בניו יורק ובוגר אוניברסיטת קורנל. בתום לימודיו החל לעבוד כעוזרו של ז'רום דיקרו, צלם האופנה הצרפתי. בשנת 1966 ערך טיול ממושך באירופה עם המצלמה שלו, וזה שכנע אותו להפוך לצלם. הוא היה אחד ממקימי סוכנות הצילום Viva בפריס בשנת 1972, ובשנת 1977 הפך לחבר מלא בסוכנותMagnum, ואף כיהן כסגן היו"ר וכיו"ר החברה. קאלוואר עבד בצרפת, באיטליה, באנגליה, ביפאן ובארה"ב, ושילב מחקר צילומי עם משרות כעיתונאי וכצלם פרסומות. הוא נטל חלק במספר תערוכות משותפות. בשנת 2007 נערכה תערוכה גדולה, רטרוספקטיבה של יצירותיו, ב- Maison Européenne de la Photographie, ויחד איתה יצא ספר שנקראEarthlings.


לוח השנה שצילמו:
- חברים ועוד 2001
 

הצלם אליוט ארוויט - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2000 ו- 2012
אליוט ארוויט לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 2000 ו- 2012

 

ארוויט נולד בשנת 1928 בפריס, להורים ממוצא רוסי. את שנות ילדותו בילה במילאנו, ולאחר מכן חזר לפריס. בסופו של דבר השתקע בארה"ב. בשנת 1948 פגש בצלמים שטייכן, רוברט קאפה ורוי סטריקר בניו יורק, ובשנת 1953 הזמין אותו קאפה להצטרף לסוכנות Magnum Photos. ארוויט היה מאז חבר בקבוצה הנחשבת מאוד הזאת, ושימש כיו"ר פעמים אחדות. בשנת 1970 החל להפיק סרטים. בסך הכול הפיק ארוויט 17 קומדיות, סרטים תיעודיים וסאטירות. כמו כן הציג את יצירותיו בתערוכות יחיד בארה"ב, בפריס, במדריד ובלונדון. במהלך הקריירה שלו, הוציא יותר מעשרים ספרים. 

 

לוח השנה שצילם:
- הלאוואצרים 2012
- משפחות 2000

סוכנות Magnum Photos - לוח השנה שצילמו עבור לאוואצה: 1999
Magnum Photos Agency לוח השנה שצילמו: 1999

 

Magnum Photos הוקמה בשנת 1947, והיא אחת מסוכנויות הצילום הראשונות במעלה בעולם. הסוכנות היא גוף שיתופי, השייך לצלמים החברים בו, ותוכננה להעניק לחבריה את מרב חופש הפעולה, בעוד מעודדת הבעת יצירתיות של הפרט ומאפיינים אינדיבידואליים. הצלמים של 'מאגנום' ידועים בזכות העובדה שיצרו כמה מן הכתבות החשובות ביותר בעשורים האחרונים; הם תיעדו מלחמות, אסונות טבע ומאורעות חברתיים, אך גם היבטים בחברה שהעיתונות המסורתית אינה עוסקת בהם.

לוח השנה שצילמו עבור לאוואצה:
- העולם החושי של הקפה 1999

הצלם מארינו פאריסוטו - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 1998 ו- 2012
מארינו פאריסוטו לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 1998 ו- 2012

פאריסוטו יליד 1963. הוא נולד בטורונטו להורים ממוצא איטלקי. כשהוריו שבו למולדתם, התיישב במילאנו, ולמד באוניברסיטה הקתולית Sacro Cuore (הלב הקדוש) שם התמחה בכלכלה ועסקים. הוא החל לעבוד כמנהל בחברת פרסום שהתמחתה באופנה ובעיצוב. אף על פי שהחל לעבוד כצלם בגיל מאוחר יחסית, התפנית בקריירה שלו הניבה תוצאות בלתי מצופות: הוא עבד עם מותגי אופנה יוקרתיים, וצילם שחקנים, כולל יו גראנט ואווה מנדס.

מארינו פאריסוטו אוהב אור טבעי ומרחבים פתוחים כמו הים והמדבריות. תצלומיו מתמקדים בפעולה ובכוח הפיתוי. עבודותיו רומנטיות והדורות, ולעולם אינן המוניות. הוא חולק את זמנו בין ניו יורק, פריס ומילאנו.

 

לוחות השנה שצילם:
- הלאוואצרים 2012
- שיקוי אהבה 1998

הצלם אלברט ווטסון - לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 1997 ו- 2012
אלברט ווטסון לוחות השנה שצילם עבור לאוואצה: 1997 ו- 2012

ווטסון, יליד אדינבורו שבסקוטלנד, למד עיצוב גראפי בבית הספר לאמנות ולעיצוב Duncan of Jordanstone בדאנדי, ולאחר מכן למד קולנוע וטלוויזיה, ב-London Royal College of Art. בשנת 1970 היגר לארה"ב, יחד עם אליזבת, אשתו. הסגנון המובהק שלו משך את תשומת לבם של כתבי עת לאופנה אמריקניים ואירופיים. בשנת 1975 זכה ווטסון בפרס 'גראמי', וב-1976 קיבל את המשימה המקצועית הראשונה שלו כצלם עבור ווג. הוא הוציא ספרים אחדים, וערך כמה תערוכות יחיד במוזיאונים ובגלריות שונים.

כמו כן יצר ווטסון כמה וכמה מסעי פרסום מצליחים, וביים סרטי פרסומת רבים לטלוויזיה. Photo District News מנה את ווטסון בתור אחד מעשרים הצלמים המשפיעים ביותר בכל הזמנים. הוא זכה ב-Lucie Award, בשלושה פרסי Andys, ב-Centenary Medal, בפרס עבור מפעל חיים מאת Royal Photographic Society, וב'גראמי' אחד עבור עטיפת תקליט של Mason Proffit.


 

לוחות השנה שצילם:
- הלאוואצרים 2012
- (שתי הנשמות של הקפה) Le due anime del caffè 1997