• הדפסה
  • סימנייה

תערובות מצוינות. מתכונים מלהיבים ומירקמים חדשים. רכיבים מיוחדים, שהופכים על פיהן את שיטות ההכנה, ומכפילים את ההזדמנויות ליהנות מקפה מושלם.

פינת הקפה ברח' סאן טומאזו 10, מקבילה את פניך עם הדלפק ההיסטורי שלה, ומכונות הקפה מובילות אותך דרך התולדות של אמנות הערבוב, שאותה המציא לואיג'י לאוואצה. כאן, הכנת הקפה היא אמנות אמיתית, וטעימה הופכת לרגע של הנאה ממש.

האיכות תמיד עמדה במרכז עבודתנו, והחיפוש אחר מטעי הקפה הטובים ביותר, יחד עם המומחיות ההיסטורית שלנו בבחירת התערובות, מתאימים בדיוק לשאיפה שלנו לערוך ניסויים ולחדש דברים.

כאן, בסאן טומאזו 10, הכול מתחיל בשלוש תערובות לאוואצה, שאותן מכינים במיוחד עבור בתי קפה - גראן ריזרבה, טופ קלאס ו-טיירה אינטנסו - וכן, Dek התערובת של קפה נטול קפאין, שהיא ה"חתימה" של לאוואצה.

הם מייצגים את המעולה שבקפה, ועושים את פינת הקפה של סאן טומאזו 10 לביקור חובה של חובבי קפה.

קפה שמשנה מירקם - במקרים מסוימים מוצק, באחרים - כדורי, ובעוד אחרים - בלתי צפוי זהו הקונספט שמאחורי המתכונים שאותם יצר הצוות במרכז ההכשרה לאוואצה, בית הספר לקפה הגדול ביותר באיטליה ובעולם, על ידי נציגים מובילים של 'אוט קוויזין' כמו פראן אדרייה, קארלו קראקו, דווידה אולדאני ומאסימו בוטורה, שעבדו איתנו במשך שנים, כדי להמציא הפתעות בתחום הטעם.

והתוצאה? ארבעים וחמש מנות מיוחדות, שנבנו סביב קפה לאוואצה מושלם, מוכנות לשבות את לבך, בחוויית קפה שאין דומה לה.

לאוואצה ממציאים את האספרסו מחדש.
EspresSOunique לאוואצה ממציאים את האספרסו מחדש.
לאוואצה מציגה: עולם שלם של מיוחדים חדשים ומקוריים מאספרסו.
קפה איכותי שאפשר לטחון כשזקוקים לו
תערובות פולים קפה איכותי שאפשר לטחון כשזקוקים לו
מיגוון פיתרונות העונים לכל הצרכים בהגשת אספרסו.
מצוינות בת-קיימא
¡TIERRA! מצוינות בת-קיימא
כעת זמינים עבור בית הקפה או המסעדה שלך: תערובת פרמיום של זני עראביקה שטופים, שגידלו מגדלים מאושרי קיימות.