"סלואו פוד"
קסם השינוי.
מהסיפון ל-Chemex ולחליטה הקרה, מהמזיגה לאירופרס, בלי לשכוח את המקינטה הביתית הרגילה, אספרסו הוא ללא ספק הקפה המסורתי, ואנו נספר לכם מדוע הוא לא היחיד.
מקינטה
מקינטה
הסמל האיטלקי הבלתי מעורער

המקינטה היא סיר לחץ להכנת קפה שפותח על ידי אלפונסו ביאלטי בשנת 1933. בשנת 1979, Lavazza השיקה את קארמנסיטה, בהשראת אותה דמות ממסעות הפרסום משנות ה-60 של המאה ה-20, שנוצרה על ידי המעצב מרקו זנוסו. המקינטה מעניקה ספל קפה בעל טעם מלא חיים, גוף בינוני וארומה עוצמתית.

סיפון - ואקום
סיפון - ואקום
קפה שהוא גם חגיגה לעיניים

את מקורותיו של מכשיר מופלא זה להכנת קפה ניתן לאתר במקום כלשהו בין גרמניה במאה ה-19 לארה"ב בראשית המאה ה-20. במקורו הוא היה עשוי זכוכית ופעל באיטיות רבה - הקפה התחיל את דרכו במיצוי מבוקר ולאחר מכן עבר סינון בשני התאים בסיפון. זו צורת הכנה שיש ליהנות ממנה בקפה נקי ורך במיוחד.

Chemex
Chemex
מכונת הקפה שכבשה את MoMa

מכונת קפה פילטר זו עוצבה על ידי הגרמני פטר שלומבום בשנת 1941. עיצובה המתוחכם והמינימליסטי, שהושפע בבירור מכלי זכוכית שמשמשים בניסויים כימיים, הוצג לראווה במוזיאון MoMA בניו יורק. היא מאפשרת לכם להכין קפה פילטר ידני בכמות מספקת למזיגת ספלים נוספים. הטכניקה והמוצר מעניקים חיים לספל קפה אלגנטי עם מורכבות ארומטית גדולה.

מזיגה מעל - V 60
מזיגה מעל - V 60
קפה, נייר פילטר וגיאומטריה

זהו מכשיר להכנת קפה פילטר "לפי כוס" שהומצא בגרמניה על ידי מליטה בנץ בשנת 1908. פילטר מיוחד מנייר מונח על הספל החרוטי והמחורר. לשניהם יש צורה חרוטית בזווית של 60°, ומכאן שמו. מכשיר זה מאפשר להכין ספל קפה פילטר במהירות כדי ליהנות מהניחוח של קפה שזה עתה הוכן.

French Press
French Press
הבחירה הנכונה לקפה עשיר בטעמים

הפלאנג'ר להכנת קפה הומצא בצרפת באמצע המאה ה-19. ה-French Press מכין את הקפה על ידי השרייתו במים, ואז הפרדת שאריות הקפה מהקפה באמצעות מסנן הפלאנג'ר. הקפה שמופק הוא ארומטי ובעל גוף מלא.

חליטה קרה
חליטה קרה
הסוד לקפה קר באיכות גבוהה

מקורו של הקפה בחליטה קרה הוא אינדונזיה. סוחרים הולנדיים הביאו אותו לאירופה מיפן, והוא הפך למוצר פולחן אמיתי במהלך עשר השנים האחרונות. מיצוי הקפה מתבצע בחליטה איטית, ומציע קפה חלק וארומטי ללא חומציות או תווים מרים.