קלייה טרייה
מסורת שכל אחד יכול לראות
קפה שנקלה במקום להנאה מארומות שמגיעות מארצות רחוקות, בדיוק כפי שלואיג'י לוואצה היה עושה בחנות המכולת הראשונה שלו. כדי שתוכלו ליהנות מהארומה ומהמרקם בחנות ואז לקחת את כל הטעם איתכם הביתה.

כל הסוגים הזמינים הם אקסקלוסיביים, יוקרתיים, באיכות גבוהה ומגיעים ממדינות בכל רחבי העולם. הם מגיעים לחנות לא מבושלים ואז מעובדים באמצעות מקלה מיוחד.
תערובת
אתיופיה - גואטמלה - אל סלבדור - תערובת זו משלבת את הטוב ביותר שיש למקורות הייחודיים שלהן להציע: הניחוחות הפרחוניים של קפה מאתיופיה ומגואטמלה והשוקולד של אל סלבדור. זהו קפה עדין, בעל חומציות נעימה, כמו דובדבן ומלון, עם טעם לוואי מתוק.
קניה
"גיקאנדה-קנגוצ'ו"; קנגוצ'ו פירושו "מקום שנטוי בזווית", וקפה זה גדל בדיוק כאן, בטרסות הנטויות בגבעה בקניה. טעמו עדין עם תווים פרחוניים הודות לכך שהגרגירים נשטפים, בשרם מוסר, ואז הם מותססים ומיובשים, ותהליך זה הוא שנותן לקפה את מתיקותו.
אל סלבדור
לאס נובס: קפה זה מגיע מאחת החוות הטובות ביותר באל סלבדור, שממוקמת ליד הר הגעש סאן אנה, שהלבה שמגיעה ממנו מדשנת את הקרקע. הוא עשיר ויוצר תחושה מאוזנת בחך, עם חומציות נעימה ורמיזות של שוקולד חלב.
גואטמלה
אל מוריטו: קבוצה של יצרנים קטנים בעיירה ליד חלפה אחראים לייצור תערובת זו, שאותה הם מעבדים בשיטה הטבעית. לקפה יש חומציות מעוררת שמעניקה לו רעננות, עם תווים של גרגירים ופירות וגוף עדין.
ברזיל
פאסנדה פרוגרסו: הקפה גדל בלה פאסנדה פרוגרסו רק משנת 2006. הוא נקטף ביד ולאחר הסרת בשר הפרי מהגרגירים, הם מיובשים על משטחי עץ. הקפה הוא מלא-גוף, רענן ומאוזן, עם רמיזות שוקולד וחמאת בוטנים.