קפה
מחלקת המחקר והפיתוח מנהלת את כל שרשרת אספקת הקפה של Lavazza, החל מהבחירה בשיטות הקטיף.
חומר גלם
חומר גלם

רכישת חומרי הגלם מנוטרת על ידי המומחים של המחלקה, שבאמצעות שימוש בתקני איכות מדויקים עבור כל מקור קפה מעריכים את מאפייניו לפני רכישת האצוות הדרושות לייצור. כיום, הבחירה הוויזואלית והקיטלוג של כל מקור קפה מתרחשים במדינה שבה הקפה גדל; כל סוג מוצע בשוק על סמך קריטריונים מדויקים של איכות ומחיר. המומחים של המחלקה מחליטים איזה קפה לרכוש על סמך הסטנדרטים שעל המותגים של Lavazza לעמוד בהם.

מפעלי ייצור
מפעלי ייצור

עם ההגעה למפעל, כל השלבים (טיפול, אחסון, יצירת תערובות והכנה לקלייה) מנוטרים על ידי מערכת מידע מרכזית.

ערבוב
ערבוב

ערבוב, קלייה וטחינה הם השלבים שבליבו של תהליך ייצור הקפה. הם השלבים הבסיסיים שהופכים את הקפה לייחודי, הנקודות שבהן המומחים שלנו מתערבים לעיתים קרובות יותר כדי לפקח על התהליך כולו. יצירת התערובות, שמפותחות במחלקה, נבדקת על ידי המומחים של Lavazza, על ידי מערכת טכנולוגיית המידע שלנו ועל ידי חבר שופטים שטועם כל תערובת כדי להבטיח שהתוצאה הסופית בספל תהיה זהה לאורך השנים, עם טעם זהה לכל תערובת.

קלייה
קלייה

הקלייה מתבצעת במכונות קלייה הכוללות תוף והסעת אוויר. באמצעותן, אנו מבטיחים את רמת הקלייה הנכונה של כל תערובת. הרצה של מכונת קלייה מאפשרת לנו לבצע מחזור ניסוי קטן, שבו אנו קולים דגימה קטנה של קפה לפני שאנו ממשיכים עם הייצור ההמוני.

טחינה
טחינה

הטחינה, שמשתנה בהתאם לשימוש הסופי שנעשה בתערובת, מנוהלת גם היא באופן אוטומטי על ידי מערכת טכנולוגיית המידע שלנו ונבדקת על ידי המחלקה. הקפה הטחון מאוחסן לאחר מכן במגדלי החמצה בעלי אווירה מבוקרת, שמגינים עליו מאוקסידנטים (אור, חמצן, חום ולחות) לפני שהוא נשלח במהירות לאריזה. חומרי וצורות האריזה הם חיוניים לשימור מיטבי של התערובת, והמחלקה מחפשת תמיד אחר פתרונות יעילים יותר.

הסרת הקפאין
הסרת הקפאין

שיטת הסרת הקפאין שאומצה על ידי Lavazza היא גם תוצאה של מחקר שנעשה על ידי המחלקה שלנו. מפעל הייצור בפוזילי משתמש בתהליך המיצוי החדשני באמצעות פחמן דו חמצני סופר-קריטי, שמשפיע על הפולים באופן טבעי אך בררני, ושומר על תכונותיהם האורגנולפטיות. בתנאי לחץ וטמפרטורה מדויקים (סופר-קריטיים, מצב הביניים בין נוזל לגז), לפחמן דו חמצני יש את היכולת החזקה ליצור קשרים בררניים עם קפאין בלבד, ולמצות אותו בלי לפגוע במרכיביו הארומטיים של הקפה.

מיצוי קפה
מיצוי קפה

השלב האחרון בשרשרת הוא כמובן מיצוי הקפה, כאשר המוצר הופך לרגע של טעם, עונג ושיתוף, וכל התשוקה שהושקעה על ידי Lavazza נושאת פרי. עם הטכנולוגיה החדשה והקורסים להכשרת בריסטות במרכז ההדרכה, אנו יכולים לשלוט גם בשלב זה כדי להבטיח את איכות האספרסו של Lavazza, עד הלגימה האחרונה.