ביירות - לבנון
ביירות: עיר אחת, עולם מלא של קפה

בביירות, עיר קוסמופוליטית ומערבית, הקפה מוגש בכל צורה אפשרית: מקפה ערבי בדואי לקפה טורקי, קפה מתובל וקפה אמריקאי, אספרסו וקפה לבן (שאינו מכיל קפה ונועד לכל מי שאלרגי לקפאין). הרחק מהערים, המסורות של קהילות מבודדות ממשיכות להתקיים, כמו הקפה המוזר שמופק על ידי קליית בלוטים או חליטת המאטה הדרום אמריקאית שהמהגרים הביאו עמם בשובם מברזיל. אף-על-פי שבתי קפה עתיקים אינם קיימים עוד בביירות, ששוקמה מספר פעמים לאחר עימותים מזוינים (פרט לבית הקפה "ע'מאיזה", שבו אמנים, אינטלקטואלים ושחקני שש-בש מבוגרים יותר נהגו להיפגש), בטריפולי שרדו מספר דוגמאות לבתי קפה פופולריים בסגנון הישן, שבהם שותים קפה טורקי בחדרים אפופים בעשן נרגילה. מוכרי קפה ברחוב מציעים לעוברי אורח קפה טורקי שמוכן במטבחים ניידים צבעוניים, או קפה בסגנון מערבי שמוכן באמצעות מכונות אספרסו שמורכבות על תלתי-אופן ועגלות, או קפה בסגנון ערבי קלאסי שנמזג מתוך מכלי מתכת גדולים עם מחממים מובנים בבסיסם.

המתכונים
קפה לבן
קפה לבן
רכיבים עבור 4 אנשים
4 כפיות של מי פריחת תפוזים טבעית
4 ספלי אספרסו של מים מינרלים
סוכר או דבש לפי הטעם
הכנה

מרתיחים את המים במכל, כשהמים חמים מוסיפים סוכר או דבש ומערבבים עד להמסה מוחלטת. בנפרד, מוזגים את מי פריחת התפוזים לתוך ספלי אספרסו וממלאים אותם עד לקצה במים המומתקים. מגישים את המשקה החם בסוף ארוחה או לפני השינה להשפעה מרגיעה.


מוחאלאבייה
פלאן מי פריחת תפוזים
רכיבים עבור 4 אנשים
1 ליטר חלב מלא
4 כפות קמח אורז
150 גרם סוכר
100 גרם פיסטוק חלבי, קלופים ובלתי מומלחים
2 כפות מי פריחת תפוזים טבעיים
הכנה

מחממים את החלב בסיר. בנפרד, ממיסים את קמח האורז במעט חלב קר, ולאחר מכן מוזגים לתוך הקומקום; טורפים בזהירות וממשיכים לבשל עד שהתערובת מתחילה להסמיך ולהתקשות. בשלב זה, מוסיפים את הסוכר ומערבבים היטב עד להמסה מוחלטת. כאשר התערובת מתחילה להסמיך, מוסיפים את מי פריחת התפוזים ובוחשים פעם אחת אחרונה לפני שמוזגים את התערובת לתוך תבניות הפלאן. מפזרים אגוזי פיסטוק קצוצים מלמעלה להשלמת ההכנה ומגישים כקינוח קר.