המחויבות לאזורים מקומיים

תוכנית המעורבות הקהילתית של Lavazza כוללת פעילויות באזורים מקומיים שנועדו לשפר את ההקשר החברתי, התרבותי והסביבתי של קהילות מקומיות. כדי להצליח, Lavazza ממסדת מערכות יחסים שיתופיות עם הקהילות באזורים שבהם היא פועלת.

I luoghi del bello
"I Luoghi del Bello" ("מקומות של יופי" באיטלקית) הוא פרויקט שיקום רובע אורורה בטורינו, שנולד משיתוף הפעולה עם רובע 7 בעיר, בשיתוף עם ASAI,‏ CleanUp ואיגוד Tèkhné ובשיתוף עם Torino Spazio Pubblico.

פרויקט "I Luoghi del Bello" מקדם שורשים מקומיים חזקים. תפאורה מקומית ש-Lavazza היא חלק בלתי נפרד ממנה כבר יותר מ-120 שנה. הפרויקט כולל אזרחים בקבוצות גיל שונות, ומעודד יצירת קשרים בין דורות שונים, באמצעות נושאים שקשורים לסביבה, לשילוב חברתי ולשיפור מערכות היחסים.
ילדי בתי הספר המקומיים ברובע, קשישים ומתנדבים ממספר איגודים היו מעורבים בכל הפעילויות העיקריות. בין הפרויקטים הרבים שבוצעו, המשתתפים שיפצו את הגינות הציבוריות, והוסיפו להן מינים בוטניים שמבטיחים סביבה הולמת לפרפרים.
להוציא הכול!
עם המעבר למטה "Nuvola" החדש,‏ Lavazza החליטה למכור פריטי ריהוט מהמשרדים הישנים במחירים סמליים, כדי לאפשר להם למצוא בית חדש ולהימנע מיצירת פסולת וסילוק שהיו גורמים להשפעה שלילית על הסביבה.

הפרויקט כלל יותר מ-3,000 פריטים, החל מריהוט ועד לציוד טכנולוגיות מידע. 70% מהפריטים זכו למצוא בית חדש. הכספים שהתקבלו מהמכירות לעובדי Lavazza נתרמו לארגונים מקומיים, בעוד 22 גופים חיצוניים קיבלו פריטי ריהוט חדשים ומשומשים וציוד משרדי.