חזור
לגימות קפה

לשתות קפה אחד ולשלם עבור שניים

פורסם בתאריך 18 7 17

הדרך הפשוטה והאלגנטית ביותר לחלוק את האושר שלכם.

קפה מושהה - עשו מעשה טוב תוך שתיית קפה

במהלך חמש השנים האחרונות, מנהג איטלקי ישן מתפשט ברחבי העולם וזוכה לתומכים רבים יותר ויותר: "caffè sospeso", או בעברית, "קפה מושהה".

"פעמיים קפה, בבקשה. אחד בשבילי, השני מושהה". כך המשתתפים בפרויקט זה מזמינים קפה בבר. בכל רחבי העולם, קיימים מתנדבים התומכים ברעיון זה, משקיעים את זמנם ביצירת אתרי אינטרנט הכוללים מידע ורשימות של המוסדות התומכים ביוזמה, תוך שחרור ראיונות לפרסום פרויקט "הקפה המושהה".

 

איך זה עובד? הבריסטה שמקבל את ההזמנה גובה תשלום עבור שתי כוסות קפה (או יותר), מגיש אחת ללקוח ומציין כי היתר מוצע לנזקקים. כל אדם שאינו יכול להרשות לעצמו כוס קפה יכול לגשת לבר, לשאול אם יש "קפה מושהה", ולקבל כוס בחינם.

 

מנהג זה החל בתחילת המאה העשרים ומקורו בנאפולי, עיר של קפה מצוין. בעידן של מצוקה כלכלית, כל אדם שיכול היה להרשות לעצמו החל במנהג של הזמנת כוס קפה ותשלום עבור שתיים, וכך נותרה כוס קפה "מושהה" אחת, שכבר שולם עבורה, עבור אנשים שלא היו בידיהם האמצעים לקנות אחת בעצמם.

 

 

קפה מושהה - יתרון עבור כולם

"האם אתה רוצה קפה, אדוני?" הבריסטה היה שואל. ופירוש הדבר הוא שהייתה הזדמנות לקבל כוס קפה בחינם. האנונימיות עזרה להפוך את הדברים לקלים יותר - הן עבור התורם, והן עבור המקבל. אפילו היום, התורם לא יודע למי תגיע ההצעה שלו, ומקבל הקפה המושהה לא יודע מי הציע אותו. כך טוב יותר לכולם: לתורם, החש התרוממות רוח על שחלק מעט מאושרו, והעביר אותו לאדם שיקבל את כוס הקפה, אשר מצידו מרגיש מודר פחות למרות קשייו הכלכליים. בר המשתתף בפרויקט הקפה המושהה מדגים את מודעותו לנושאים חברתיים - דבר פופולרי ביותר בקרב לקוחות בימינו. בקיצור, עם פרויקט הקפה המושהה, כולם זוכים.

מאדיבות נפוליטנית לפרויקט כלל-עולמי.

אילו ברים הצטרפו לפרויקט?

הברים המשתתפים בפרויקט זה בדרך כלל מודיעים על כך ללקוחותיהם באמצעות שילוט נראה לעין. כדי לגלות אילו ברים הצטרפו לפרויקט, בדקו באינטרנט או בקרו באתר  www.retedelcaffesospeso.com. לחלופין, תוכלו לספר למנהל הבר המועדף עליכם על היוזמה. אולי הוא עדיין לא יודע על מנהג "הקפה המושהה", ועל ההזדמנות היוצאת מן הכלל שהוא מציע לעשות מעשה טוב תוך שתיית קפה.

מצאנו מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם...

מגזין
לשתות קפה אחד ולשלם עבור שניים

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
תרבות של קפה

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
ההיסטוריה של הקפה

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
קפה איטלקי

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
בתי קפה ספרותיים

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
כוס קפה באוסטרליה

לגימות קפה

למדו עוד