חזור
5 דקות
לגימות קפה

קפה איטלקי

פורסם בתאריך 18 7 17

אנשים מסוימים בכנסייה התנגדו לכניסתו של הקפה, וקראו לו "משקה השטן". אך כושר ההמצאה האיטלקי נכנס לשימוש בהכנת קפה בעיקר במהלך המאה ה-20, והביא ללידתן של מכונת האספרסו והמקינטה.

קפה ב"בל פאזה"

אף-על-פי שצמח הקפה צומח באקלים משווני, ולכן אינו צומח באיטליה, מדינתנו הצליחה לשפר את הפוטנציאל של המשקה על ידי המצאת שיטות הכנה המשביחות את הארומה של הפולים.

קפה הפך להיות חלק בלתי-נפרד מהתרבות של מדינתנו, המייבאת כ-8 מיליון שקים בשנה. צריכת הקפה באיטליה קשורה בעיקר לשימוש במקינטה בבתים ובמכונת האספרסו בברים, במסעדות ובמקומות עבודה.

 

כבר בשנת 1570 התקיים סחר בקפה בוונציה, ובית הקפה הראשון נפתח בשנת 1683 בכיכר סן מרקו.

 

 

מחנויות לבתי קפה ספרותיים

נאמר כי האפיפיור קלמנס השמיני, לאחר שטעם כוס קפה, אמר כי "משקה זה טעים כל כך, שחבל להרשות אך ורק לכופרים לשתות אותו. אנו ננצח את השטן בכך שניתן לו את ברכתנו, ונהפוך אותו למשקה נוצרי אמיתי".

 

וכך יכול היה הקפה להתפשט ברחבי חצי האי, בבתי קפה אלגנטיים וכן באזורים כפריים ובקרב מעמד הפועלים, והפך לטקס אשר סביבו התאספו אמנים, פוליטיקאים וסופרים.

 

 

המצאת מכונת האספרסו

פירוש המונח "אספרסו"  הוא "מוכן במקום": זוהי שיטה שפותחה, ככל הנראה,כדי לקצר את זמן ההכנה של קפה במקומות ציבוריים. אב-הטיפוס הראשון של מכונת האספרסו נבנה בשנת 1855 והוצג בתערוכה העולמית בפריז. מספר שנים לאחר מכן, בשנת 1901, המהנדס לואיג'י בצרה ממילאנו יצר את מכונת האספרסו הראשונה המופעלת באמצעות קיטור. הפטנט של בצרה נתן תמריץ למחקר ולשיפורים טכנולוגיים שבהם החלו לעסוק חברות איטלקיות רבות, כולל La Pavoni ו-Victoria Arduino מטורינו. 

 

בשנת 1948, הציג אשיל גאג'יה את שיטת ה"לחץ" למיצוי, אשר אפשרה הפקה של משקה מרוכז וארומטי יותר, המאופיין בקרם סמיך ודחוס: האספרסו כפי שהוא מוכר לנו כיום.

 

בין שנות ה-40 של המאה ה-20 לתחילת שנות ה-50 של המאה ה-20, החברות המייצרות מכונות אספרסו הגבירו את קצב הייצור, אשר הגיע לקני מידה תעשייתיים. בשנת 1949, ייצר האדריכל המפורסם ג'יו פונטי את מכונת האספרסו הראשונה שכללה דוד אופקי עבור La Pavoni, והציג שינוי מרכזי בעיצובן של המכונות. 

 

הכנת הקפה התפתחה אף יותר כאשר La Faema השיקו את דגם E-61 בשנת 1961: מערכת הקרנה מחזורית אפשרה לה לשמור על המים בטמפרטורה קבועה אפילו אם המכונה עמדה ללא שימוש במשך זמן רב.

מאז, האבולוציה של מכונת האספרסו לא הפסיקה לרגע, תוך שאיפה מתמדת לספק את האספרסו המושלם.

המקינטה והכנת הקפה בבית

עם זאת, תפקודה של  המקינטה, שעיצב אלפונסו ביאלטי בשנת 1933,  לא השתנה במשך השנים.
המקינטה, ששמה המקורי היה "מוקה אקספרס", כללה ארבעה אלמנטים עיקריים מאלומיניום וידית בקליט.
כיום, המקינטות עשויות מפלדה, אך הן פועלות בדיוק כפי שהן פעלו בעבר. יש "להבריג" אותן באותה תנועה יומיומית אופיינית המתרחשת בבתים איטלקיים. 
הן האספרסו והן המקינטה יצרו מהפכה בדרך שבה אנו שותים ומכינים קפה באיטליה.

מצאנו מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם...

מגזין
לשתות קפה אחד ולשלם עבור שניים

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
תרבות של קפה

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
ההיסטוריה של הקפה

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
קפה איטלקי

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
בתי קפה ספרותיים

לגימות קפה

למדו עוד
מגזין
כוס קפה באוסטרליה

לגימות קפה

למדו עוד