חזור
תוכנית לימודי קפה

הוספת לב לקפה

תלמידי התוכנית ללימודי קפה יוצאים למסע שיוביל אותם למטעי הקפה של הרפובליקה הדומיניקנית. עבור קאניקה וחבריה, מסע זה מתחיל בטורינו, ביתה של Lavazza. 

בגיל 24, קאניקה ג'ושי מעולם לא הכינה קפה באמצעות מכונת אספרסו. ובטח שלא בבירת הקפה של איטליה - טורינו.


היא זכתה לקבל את ההזדמנות לנסות לעשות זאת, כשהתכוננה לצאת למסע פוקח עיניים שיוביל אותה, ושלושה סטודנטים נוספים בתוכנית ללימודי קפה, לליבם הפועם של מטעי הקפה ברפובליקה הדומיניקנית והקהילות שעובדות בהם.

מסע זה תוכנן כך שיתקדם "לאחור": מהעונג שבלגימת ספל קפה ברחובות טורינו, למקורות הקפה במטעים שבאיים הקאריביים.

שם, במקום מוצאה של Lavazza, אומרת קאניקה, לחוויית הקפה יש איכות שונה וייחודית.

"תרבות הקפה בטורינו מיוחדת. כאן, אנשים חיים את הקפה 'ברגע', במקום להשתמש בו פשוט כזריקת אנרגיה".

לפני שהוא נמזג לתוך ספלי האספרסו האיטלקיים האיקוניים, או בבתי קפה ברחבי העולם, קפה הוא תוצר של יצירתיות ועבודת מלאכה שנעשות ללא לאות, כפי שלמדה קאניקה במרכז ההדרכה של Lavazza, אוניברסיטה למדעי הקפה (וגם, בדרך אגב, המקום שבו קאניקה הכינה לראשונה בחייה קפה במכונת אספרסו!).

אבל קפה הוא יותר מסתם מוצר, וכך גם צריך להיות. בכל שלב של מחזור חייו, מהייצור לצריכה, קפה נוגע בחייהם של יחידים וקהילות ברחבי העולם כולו.

זו הסיבה לכך ש-CSR (אחריות חברתית תאגידית) היא ערך מרכזי שבו על כל מותגי הקפה להתמקד. שוויון מגדרי, תנאי עבודה מכובדים, שכר הוגן, קיימות: כל אלה ועוד הכרחיים לשם שיפור חוסנן של קהילות מגדלי הקפה.

קאניקה הופתעה לגלות ש-Lavazza, באמצעות הקרן שלה, תומכת במגדלי קפה ומעניקה להם כלים והכשרה ומשקיעה בהם כספים, ללא כל התחייבות או הבטחה לכך שהם ו-Lavazza יהפכו לשותפים עסקיים. לדעתה, זו בדיוק הגישה שלה העולם זקוק.

img_02-csp-kanika
img_03-csp-kanika
"Lavazza לא רק משקיעה כסף. היא גם משקיעה את הלב שלה במה שהיא עושה".

זמנם של התלמידים בטורינו מתקרב במהירות לקיצו. התחנה הבאה - האיים הקאריביים.