חזור
תוכנית לימודי קפה

על קהילה, שיתופי פעולה ושינוי העולם

ברפובליקה הדומיניקנית, תלמידי התוכנית ללימודי קפה נפגשים עם ארגונים שמנסים ליצור שוק קפה הוגן, מתגמל ובר-קיימא.

ג'יה יי וחבריה מאמינים שהם יכולים ליצור תוכנית כללית לשינוי חיובי.
כמו רוב האיטלקים, ג'יה יי יודעת היטב מהו אספרסו. היא בת 21, ממוצא סיני, והיא אימצה לחלוטין את תרבות הקפה של "הארץ היפה".
אבל, לטענתה, היא הצליחה להעריך באופן מלא את כל המאמצים שמושקעים בהכנתו של ספל קפה אחד רק לאחר שעמדה לצד חברי קהילת אגואקאטה ברפובליקה הדומיניקנית.
רק בעת שהמקומיים קיבלו אותה ואת שלושת תלמידי התוכנית ללימודי הקפה שהצטרפו אליה בברכה, ג'יה יי הבינה לפתע שאלה המקומות שבהם הקפה בא לעולם.

"איזה מסע מדהים עובר פול הקפה עד שהוא הופך לספל קפה!"

הכל מתחיל כאן - בעבודתם הקשה של הנשים והגברים שמטפלים בצמחי הקפה. שאוספים את יבול הפולים ומעבדים אותם, לפני שהם זורמים לתוך שוק הקפה העולמי.

כתלמידה של פיתוח בינלאומי, ג'יה יי יודעת ששוק זה יוכל להיות הוגן ובר-קיימא אך ורק עם זכויותיהם של חקלאים כמו אלה של אגואקאטה ונייבה נשמרות. ארגונים כמו קרן Lavazza משקיעים מאמצים רבים בהעצמת אנשים אלה, אשר, מצידם, צריכים להתאגד ולגרום לכך שקולם יישמע. גם למדינות יש תפקיד חשוב, ביצירת מרחבים משותפים שבהם יכול להתקיים דו-שיח. 

זו הסיבה לכך שארגון CONCAFED‏ (Confederacion Cafetalera Dominicana) וארגון CODOCAFE‏ (Consejo Dominicano del Cafe) באו לעולם.

כפדרציה של מגדלי קפה, ארגון CONCAFED מספק תובנות יקרות מפז עבור ג'יה יי וחבריה. זו הייתה דוגמה לאופן שבו התאגדות יכולה לעזור לתמוך בכוחם של החקלאים.

jia-img_02-csp
jia-img_03-csp

"נציגי ארגון CONCAFED נבחרים על ידי האגודות השיתופיות", מסבירה ג'יה יי. "הם מאוד אמיתיים, ספונטניים. הם היו שם כדי לייצג את האינטרסים של החקלאים."

עולם טוב יותר, כמו זה שהיעדים לפיתוח בר-קיימא מנסים ליצור, עלול להיראות כקשה להשגה. אבל, ג'יה יי אומרת שבמהלך חוויית ביקורה ברפובליקה הדומיניקנית, היא הבינה שניתן לעשות זאת, אם נאמץ גישה מקיפה, כזאת שכוללת נקודות מבט שונות - גישה מהסוג שקהילות וקולקטיבים יכולים לספק.

"כוח אמיתי מגיע מהקיום הקולקטיבי" אומרת ג'יה יי. כאשר חקלאים מתאגדים לקולקטיבים, והקולות של הקולקטיבים הללו מתאגדים לקונפדרציות, השפעתם גדלה.

וזה גם ממשיך מעבר לכך: "כישות בודדת, לקונפדרציה יש כוח", אומרת לנו ג'יה יי. "אבל כאשר היא עובדת בשיתוף עם ארגונים חוץ ממשלתיים ועם ארגונים כמו קרן Lavazza, וגם עם בעלי עניין בסקטור הפרטי, היא הופכת לחזקה אף יותר".

אם אנחנו רוצים להשיג עולם בר-קיימא, הצעד הראשון שעלינו לעשות הוא לעבוד ביחד. כמו מגדלי הקפה ברפובליקה הדומיניקנית, שמהם ג'יה יי אומרת שלמדה כי:

"כולנו יכולים לשאוף להעניק השראה".

בשבוע הבא, נגלה מדוע, לפי רבקה, ייתכן שמדדים עסקיים רגילים לא יצליחו לסייע לנו למדוד את ההתקדמות לעבר עולם הוגן ובר-קיימא.

 

 

 

השראה לארוחת הערב הבאה: מה דעתכם על המתכונים האלה?

מגזין
פלאנג'ר או French press

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
Chemex

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
מקינטה

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
אירופרס

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
קפה מדיטציה

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
מוקה קר

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
שייקר לקפה קר

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
אייריש-קופי הפוך

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
קפה בנוסח פדובה

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד
מגזין
Moretta Fanese

טיפים לשדרוג הקפה

למדו עוד