חזור
התאמת קפה

קפה, טניס ובישול עילי

מהו החוט שמקשר בין שלושת העולמות הללו? מילה אחת - תשוקה.

התשוקה לעמוד בציפיות הגבוהות ביותר, בין אם במגרש הטניס או במטבח.

השנה, במהלך נוכחותה של Lavazza בווימבלדון, פגשנו שלושה שפים מובילים על מנת ליצור שלוש התאמות בלתי נשכחות באמצעות יצירת חיבור בין מתכוני קפה מופלאים למנות מופלאות.

מרכז ההדרכה שלנו (המקום שבו בריסטות לומדים איך להכין קפה מופלא) עבד בשיתוף פעולה עם השפים שון רנקין, קארלו קראקו וארנסט קנאם, שמשמשים גם כשגרירי המותג של Lavazza. התוצאות? מדהימות.
 

 

שון רנקין חקר את תווי הדבש ואגוזי הלוז המובחנים של תערובת Alteco שלנו, ויצר מנה שמשלבת בין המרקמים והטעמים העדינים של בשר ודגים משובחים. הוא קרא לה: כשטונה פוגשת עגל. מרכז ההדרכה התאים ליצירתו של שון חליטה של אייס קפה עם קצף רך ואוורירי: Alteco מציג את פיידמונטה.
 

02-Lavazza-Magazine-coffepairing-wimbledon-imgsx
02-Lavazza-Magazine-coffepairing-wimbledon-imgdx

 

קארלו קראקו בחן את תערובת ‎¡Tierra! Colombia ואת הארומה האקזוטית שלה ואת התווים המורכבים של יסמין, פירות יבשים ושוקולד החלב שבהם היא מתאפיינת, ליצירת מנה שהינה בו זמנית מדהימה ומתאפיינת במורכבות עדינה. למנה שלו, ביצה רכה, ניחוח זעפרן, אספרגוס ושקד יש ניחוח רב-שכבתי שנמשך לאורך זמן ומרבד טעמים מורכב וטעים. מרכז ההדרכה שלנו התאים למנה שילוב ייחודי של קפה ועשבי תיבול, עם תמצית Tierra Colombia, עשבי תיבול ורמיזות הדרים.
 

03-Lavazza-Magazine-coffepairing-wimbledon-imgsx
03-Lavazza-Magazine-coffepairing-wimbledon-imgdx

 

ארנסט קנאם, במנה שיצר, התייחס גם למקום האירוע, ועיצב קינוח בצורת כדור טניס שיתלווה לתערובת Kafa שלנו. מנת ה-Knamace כוללת עוגת ספוג, פלפל Cumeo, לימון חצי-מסוכר, יסמין, מוס שוקולד ואפילו זהב, ליצירת מעדן מפתה שנח על מצע תמרים ואבקת צלפים. מרכז ההדרכה של Lavazza התאים ליצירת אומנות זו מנה אנרגטית של תערובת Kafa מתובלת.
 

04-Lavazza-Magazine-coffepairing-wimbledon-imgsx
04-Lavazza-Magazine-coffepairing-wimbledon-imgdx