חזור
התאמת קפה

על חלל, זמן וטעם

החוש שקשור במידה הרבה ביותר לזיכרון הוא חוש הריח.

 

אפילו רמיזה דקה של ניחוח יכולה לגרום לנו לחוש געגועים, ולעורר זיכרונות חיים וצבעוניים של אירועים מהעבר. ריח מאפשר לנו לנסוע בזמן - אבל הוא גם יכול להעביר אותנו מרחקים עצומים בחלל.

 

כאשר Lavazza החליטה לשתף פעולה עם השף הנודע אלברט אדריה כדי ליצור התאמות ייחודיות של מנות מזון וקפה, הניחוחות שמילאו את חלל מסעדת Enigma היו התווים העשירים והעוצמתיים של תערובת ¡Tierra! Colombia של Lavazza.

hero-coffee-pairing-adria-mosaic-sx
hero-coffee-pairing-adria-mosaic-dx

רמיזות של פירות טרופיים, ליקריץ‚ קליפת ליים: ניחוח מלא בנגיעות מובחנות של דרום אמריקה, שהעניק השראה למוחות היצירתיים של אדריה ושל צוות מרכז ההדרכה של Lavazza.

 

התאמה מצוינת בין קפה למזון היא כזו שמשלבת בין ניחוחות לטעמים, יוצרת ביניהם חיבור, מעשירה אותם ובו זמנית מאדירה את הייחוד של כל אחד מהם.

 

לאחר מפגש סיעור מוחות, שני מומחי הטעם שלנו החלו לעבוד.

 

אלברט יצר מנה מופלאה, שמחברת בין הטעם העשיר והמרקם הקרמי של פואה גרא, עם תווי ההדרים הטריים של ברגמוט, וקציפה אוורירית ומוקפדת של רוטב סויה מותסס.

אנדראה חקר את הרעננות החמוצה של ברגמוט ואשכולית, ויצר משקה קפה בחליטה קרה, שמועשר בטעמים האקזוטיים המורכבים שמגיעים מהשילוב של פסיפלורה ומנטה במשקה.

 

שתי היצירות הקולינריות המופלאות, עם ניחוח תווי הדבש, קנה הסוכר, האשכולית והברגמוט שהן יוצרות, הן מושחתות ומרעננות.

 

הצמד המושלם של היום:

 

Foie gras confitado con pan de especias, bergamota y aire de salsa de soja fermentado, מאת אלברט אדריה, ו-Passion Me 2018, ממרכז ההדרכה שלנו.